Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wstydliwe problemy kobiet – jak walczyć z nadmiernym owłosieniem?

2018-05-07 12:05:04
Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet. Niestety, walka o skórę pozbawioną kłopotliwego owłosienia bywa w wielu przypadkach trudną batalią. Nadmierne owłosienie, które pojawia się w nietypowych miejscach, to jeden z poważniejszych problemów. Co można zrobić w celu poprawienia swego wyglądu?
Owłosienie piersi
Owłosienie na klatce piersiowej można pokonać za pomocą kosmetyków do depilacji, w poważniejszych przypadkach pomóc może depilacja laserowa. W przypadku pojedynczych włosków wokół brodawek można z kolei zastosować tak prostą metodę, jaką jest usuwanie włosków pęsetą.

Owłosienie pojawiające się na linii pępka
Zbędne owłosienie może się też pojawiać na brzuchu, pomiędzy pępkiem a pachwinami. Błędem jest golenie włosków w tym miejscu, gdyż może to doprowadzić do problemów z trwałym zacienieniem tego miejsca. Znacznie lepszym sposobem na walkę z owłosieniem w tym miejscu będzie depilacja woskiem. To prosty sposób na usunięcie włosków i zachowanie jasnej skóry.

Owłosione plecy
Nadmierne owłosienie może się pojawiać i na plecach, a dokładniej – w ich dolnej części, tuż nad pośladkami. I tu najlepszym sposobem na pozbycie się problemu będzie depilacja woskiem, który pomoże pozbyć się niechcianego meszku.

Depilacja – a co po niej?
Depilacja woskiem czy wyrywanie włosków pęsetą daje dobre i długotrwałe efekty. Wcześniej czy później trzeba się jednak będzie zmierzyć z problemem odrastających włosków. Jak postępować po depilacji? Podstawa to ochrona podrażnionej po depilacji skóry. Pomagają w tym specjalne kosmetyki lub kremy i balsamy z łagodzącym podrażnienia aloesem. Można też korzystać z kremów po depilacji, które mają nie tylko łagodzić podrażnienia, ale też opóźniać proces odrastania włosów. Konsekwentne stosowanie takich kosmetyków sprawia, że z depilacji można korzystać coraz rzadziej, a odrastające włoski są coraz słabsze i mniej widoczne.

Nadmierne owłosienie nie powinno być ignorowane. Pamiętajmy, że może ono świadczyć o problemach związanych z hormonami, zatem zalecane jest wykonanie w porę odpowiednich badań. Dzięki nim będzie można rozpocząć walkę nie tylko z owłosieniem pojawiającym się w nietypowych miejscach, ale i z główną przyczyną tego problemu.
Kategorie: Uroda i zdrowie
Dodał: ePR