Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o uprawie rośliny, jaką jest cis pośredni Hicksii

2018-12-05 12:25:36
Szukacie rośliny która upiększy wasz ogród lub będzie ją można wykorzystać jako żywopłot? Powinniście zatem zainteresować się jedną konkretną odmianą cisa - cisem pośrednim Hicksii

Wśród wielu roślin cis znajduje bardzo istotne miejsce. Wszystko ze względu na swój elegancki charakter i fakt, że znakomicie prezentuje się w przydomowym ogrodzie. Ciemna zieleń charakteryzującą tę roślinę znakomicie komponuje się z innymi roślinami w ogrodzie. Na jego wizualny aspekt ma wpływ również to, że cis to roślina, która bardzo dobrze znosi przycinanie. Sprawia to zatem, że w ogrodzie z powodzeniem może być użyta jako żywopłot lub też roślinna rzeźba. Szczególną odmianą cisu na którą warto zwrócić uwagę jest cis pośredni Hicksii.

Na początku zacznijmy od tego, iż cisy jako rośliny można bardzo rzadko spotkać w naturze. Częściej znajdują się w naszych ogrodach. Wszystko ze względu na to, że przez cały rok pozostają zielone a w przypadku ięcia zagęszczają się jeszcze bardziej. Oprócz tego warto wiedzieć, że cis nie produkuje szyszek, ale posiada czerwone owoce, które przez długi czas pozostają na gałązkach nawet w okresie zimowym. Stanowi to dodatkowy aspekt ozdobny tej rośliny.

Przejdźmy jednak do cisu pośredniego Hicksii czyli krzyżówki tradycyjnego cisa pospolitego z cisem japońskim. Takie połączenie sprawiło, że roślina ta odznacza się silnym wzrostem oraz bardzo zwartą budową. Na początku pędy rośliny są wzniesione ku górze, aby później rozchylić się delikatnie na boki. Tak jak inni jego bracia dzięki swojemu ciemnozielonemu ubarwieniu igieł znakomicie prezentuje się przez cały rok w ogrodzie. Oprócz tego z racji, iż odmiana Hicksii występuje tylko w postaci żeńskiej to jesienią cis ten może również pochwalić się pięknymi, czerwonymi osnowami nasion.

Pod względem uprawy cis ten jest również bardzo prosty do utrzymania w ogrodzie. Jest odporny na zanieczyszczenia oraz niskie temperatury. Bez problemu można go umieścić w piaszczystej glebie oraz przycinać. Bez problemu odnajdzie się w zaciemnionym miejscu ogrodzie, ale preferuje raczej chociaż trochę bardziej nasłonecznione stanowiska.

Cis pośredni Hicksii może osiągnąć wysokość do nawet pięciu metrów, jeżeli nie będzie przycinany. Można zatem za jego pomocą stworzyć prawdziwie wysoki żywopłot.
Dodał: zgarden