Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wycieczka po Polsce? Czemu nie!

2017-09-04 15:27:15
Dla wielu z nas okres wakacji już się zakończył. Wrzesień nie należy do najbardziej popularnych miesięcy, jeżeli chodzi o wakacje.

Mając to na uwadze można pokusić się o pewne podsumowanie. Nie będzie to jednak podsumowanie w charakterze całościowym. Powiemy sobie nieco na temat wielodniowych wycieczek, podczas których znajdujemy się w różnych częściach jakiegoś kraju.

Wielodniowe wycieczki - dlaczego nie?

 

Tak się składa, że wielodniowe wycieczki nie należą raczej do najbardziej popularnych. Najczęściej jest tak, że decydujemy się na podróż w jakieś konkretne miejsce - czy to może, czy góry (naturalnie to są tylko i wyłącznie przykłady, możliwości jest przecież znacznie, ale to znacznie więcej). Niejako automatycznie powstaje pytanie, dlaczego tak się właśnie dzieje? Powody takiego stanu rzeczy mogę być różne. Na pewno ważne są nasze możliwości finansowe. Jeśli nie mamy odpowiedniej ilości pieniędzy to niestety, trudno o częste przemieszczanie się. Być może nie wszyscy się z tym zgodzą, ale prawda jak najbardziej wygląda tak, a nie inaczej. Kolejnym powodem może być lenistwo. Niejednokrotnie zdarza się, że wolimy spędzać wakacje totalnie leniuchując. Na pewno można też wymienić brak świadomości. Z pewnością zdarza się, że ludzie nie są świadomi tego ile można zyskać na wspomnianych w tekście wycieczkach.

Podróżujemy po kraju - jakim kraju?

 

W tej części tekstu nasz punkt widzenia będzie znacząco zmieniony co poskutkuje odnalezieniem innego problemu. Zacznijmy może od tego, że teraz powiemy sobie o tych, którzy decydują się na wspomniane wycieczki. Czy takie osoby zawsze wybierają Polskę? Na pewno jest inaczej. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym absolutnie niczego złego, gdyż rzecz jasna nie tylko Polska jest na świecie. Jeśli jednak spojrzymy na sprawę bardziej szczegółowo to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Chodzi o fakt, że Polska często uważana jest za kraj, w którym nie ma sensu podróżować. To bzdura, totalna bzdura. Polska ma mnóstwo do zaoferowania, w ogóle nie sposób powiedzieć o wszystkim przy okazji jednego wpisu. Niemniej wypada podeprzeć się jakimiś przykładami. Nie szukając daleko zacznijmy od Warszawy. Przy okazji stolicy kraju należy wymienić interesujące i zarazem najważniejsze miejsca - Stare i Nowe Miasto, Łazienki Królewskie oraz Krakowie Przedmieście. Jeśli chodzi o inne propozycje to nie sposób pominąć Malborku (zamek w Malborku), Krakowa (choćby Kościół Mariacki i Sukiennice), Oświęcimia (obóz Auschwitz) czy Zakopanego.
Warto jeszcze na koniec w kilku słowach odnieść się do pogody. Otóż, planując wielodniową wycieczkę i pobyt w kilku miastach nie sposób nie zwrócić uwagę na to jaka szykuje się pogoda. Z tym, że w takim wypadku interesuje nas prognoza długoterminowa co powinno być absolutnie dla każdego zrozumiałe. Z jednej strony zapoznanie się z taką prognozą nie jest niczym złym (właściwie można powiedzieć o wskazanym działaniu) a z drugiej należy mieć świadomość, że taka prognoza pogody nie należy do najskuteczniejszych. Krótko mówiąc - jesteśmy w sytuacji bez idealnego rozwiązania.

Kategorie: Turystyka
Dodał: Makrek