Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wyjątkowe spotkanie w Rzeszowie ze znanym dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim

2018-05-28 11:54:10
29 maja w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie, odbędzie się wyjątkowe spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim OP połączone z promocją najnowszej książki „Nigdy nie układaj się ze złem”, której współwydawcą jest WSIiZ w Rzeszowie.

Spotkanie ma na celu wywołanie dyskusji o najbardziej aktualnych problemach, przed którymi stoi obecnie Polska i Kościół. Pretekstem do jego organizacji  jest najnowsza książka pt. „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, autorstwa dominikanina i  rekolekcjonisty o. Ludwika Wiśniewskiego OP, którego w czasach żelaznej kurtyny Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD (Stasi) umieściło na liście sześćdziesięciu najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjonistów.

 

Książka zawiera teksty, homilie, wypowiedzi i wywiady wybrane przez samego Ojca. Najwcześniejszy artykuł pochodzi z 1960 roku, gdy autor był młodym klerykiem. Ostatni, napisany w 2017 roku, prezentuje najważniejsze sprawy i problemy  dot. Polski i Kościoła. Jak zapewniają wydawcy, to „odważna, inteligentna publicystyka”, która pokazuje, w jaki sposób myśli człowiek wolny, wierzący, że „tylko prawda nas wyzwoli”.

 

Spotkanie odbędzie się 29 maja o godz. 19.00 w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie. Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem po Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie o. Ludwik Wiśniewski będzie rozmawiał o trudnych, aczkolwiek ważnych sprawach, istotnych dla każdego z nas. Rzeszowskie spotkanie poprowadzi redaktor Grzegorz Boratyn.

 

- Warto również podkreślić, że w ramach drugiej części wydarzenia przewidziano dyskusję, w której każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji i uzyskania dedykacji oraz autografu o. Ludwika Wiśniewskiego – informuje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na stronie www.wsiz.rzeszow.pl/wisniewski. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Organizatorami spotkania są Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wydawnictwo WAM oraz Klasztor Dominikanów w Rzeszowie. Partnerem wydarzenia jest „Tygodnik Powszechny”.

Kategorie: Edukacja
Regiony: podkarpackie
Dodał: EasyMatura.pl