Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Wynajem podnośników koszowych i usługa wycinki drzew

2017-03-20 13:22:23
Tradycyjne wycinanie drzew na własnej posesji lub standardowy wręb lasu nie wymagają zazwyczaj specjalistycznych działań i mogą być przeprowadzone przez właściciela. Sytuacja przestaje być typowa, gdy utrudniony lub niemożliwy jest dostęp z ziemi.

Tradycyjne wycinanie drzew na własnej posesji lub standardowy wręb lasu nie wymagają zazwyczaj specjalistycznych działań i mogą być przeprowadzone przez właściciela. Sytuacja przestaje być typowa, gdy utrudniony lub niemożliwy jest dostęp z ziemi, więc prace należy rozpocząć od wierzchołka drzewa, ścinając je partiami i bezpiecznie opuszczając na przygotowane wcześniej podłoże lub platformę. W takich sytuacjach wynajem podnośników koszowych oraz pomoc fachowców od wycinki drzew trudnych będzie nieodzowna.

 

Bezpieczna wycinka trudnych drzew z wynajmem podnośników koszowych

 

Podejmując decyzję o skorzystaniu z usług firmy zajmującej się profesjonalnie pracami alpinistycznymi oraz szerzej – wysokościowymi, można mieć pewność, że poza standardowym wynajmem podnośników koszowych jest możliwość skorzystania z bardziej wszechstronnych rozwiązań, które w przypadku wycinki drzew trudnych obejmują szereg działań, od przygotowania terenu po wywóz ściętego drewna.

 

Typowe prace na wysokości mogą obejmować między innymi usuwanie drzew:

  • stanowiących zagrożenie – usytuowanych zbyt blisko sieci elektrycznych, niosących ryzyko złamania i upadku podczas porywów wiatru lub innych zjawisk pogodowych,
  • spróchniałych – bardzo stare lub chore drzewa również mogą się wiązać z nieoczekiwanym zawaleniem się, dlatego często konieczna jest szybka wycinka,
  • rosnących na cmentarzach – ograniczony dostęp pomiędzy nagrobkami to również powód do skorzystania z usług wysokościowych,
  • w inny sposób niebezpiecznych – przy uzasadnionych obawach, że obecność drzewa w danym miejscu może być niebezpieczne dla ludzi, zwierząt lub budynków.

 

Z użyciem podnośników koszowych albo metod alpinistycznych wykonywane są również prace związane z pojedynczymi konarami, gdy są one połamane, martwe, chore, a także w przypadku koron drzew, które rozrastają się, dotykając budynków lub linii wysokiego napięcia. Takie korygowanie koron drzew nosi nazwę cięć technicznych i również znajduje się w gamie usług profesjonalnych firm oferujących wykonanie prac wysokościowych.

 

Co powinno wyróżniać propozycję wynajmu podnośników koszowych?

 

Obecnie firmy z różnych branż oferują wynajem podnośników koszowych na korzystnych warunkach. Są to zazwyczaj usługodawcy, którzy na co dzień w swojej pracy korzystają z takich urządzeń, na przykład w branży budowlanej przy elewacjach na wysokich piętrach lub w branży reklamowej do zamieszczania billboardów. Priorytetem powinna być zawsze wysoka jakość sprzętu, jego sprawność oraz funkcjonalność.

 

W przypadku wycinki drzew również warto szukać propozycji wszechstronnych, w której usługa zaplanowana jest oraz wykonana całościowo, bez angażowania dodatkowych firm i osób. Solidnego wykonawcę można poznać po:

  • długoletnim doświadczeniu – zwłaszcza przy tak zaawansowanych działaniach niezbędna jest sprawność oraz umiejętność pracy w trudnych warunkach, a to w zawodzie pilarza przekłada się na szybkość i fachowość prowadzonych prac,
  • korzystaniu z profesjonalnego sprzętu – sprawne, funkcjonalne podnośniki koszowe nożycowe lub z wysięgnikiem teleskopowym, a także pilarki gotowe do długotrwałego wycinania drzew, stanowią podstawę kolejnych działań,
  • odpowiednich zabezpieczeniach – począwszy od kasku (hełmu) ochronnego, przygotowanego do pracy na wysokości poprzez linki bezpieczeństwa z amortyzatorem po wszelkie zaczepy, haki i liny asekuracyjne, dokładnie umocowane i sprawdzone,
  • kwalifikacjach zespołu – wraz z wynajmem podnośników koszowych można wynająć załogę składającą się z odpowiednio przeszkolonych pilarzy z uprawnieniami. Takie kwalifikacje minimalizują ryzyko niepowodzenia danej wycinki drzew trudnych,
  • aktualnym ubezpieczeniu – w tej dziedzinie podczas prac alpinistycznych przemysłowych wykonawca powinien być ubezpieczony na okoliczność ewentualnych szkód wynikłych podczas wycinania drzew czy usuwania gałęzi. Przykładem może być między innymi uszkodzenie dachu.

 

Odpowiednio przygotowani pracownicy firmy oferującej prace wysokościowe, a także zaplecze w postaci profesjonalnego sprzętu sprawiają, że zminimalizowane zostaje opcja wystąpienia nieplanowanych sytuacji, a wszystkie prace przebiegają dokładnie i prawidłowo.

 

Korzystny wynajem. Podnośniki koszowe do Twojej dyspozycji

 

Planując wycinkę drzew trudnych lub w przypadku, gdy działania takie należy przeprowadzić nagle, wynajem podnośników koszowych okazuje się optymalnym rozwiązaniem, a powierzenie wszystkich prac towarzyszących grupie fachowców pozwala odpowiednio rozwiązać wszelkie kwestie techniczne.

 

Warto ustalić wcześniej szczegóły dotyczące całego zlecenia, aby następnie egzekwować je podczas trwania współpracy. W solidnych firmach realizacja na najwyższym poziomie jest kwestią bezdyskusyjną.

Regiony: podlaskie
Dodał: Miki Ireneusz Fiedoruk