Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Z czym się muszę liczyć będąc na swoim?

2019-01-14 13:30:19
Własna działalność może być idealnym rozwiązaniem wszystkich zawodowych problemów albo… ich początkiem. Wiele osób pracujących na etacie z zazdrością patrzy na niezależnych przedsiębiorców. Przed podjęciem trudnej decyzji o założeniu własnej działalności zastanów się nad jednak tym, czy znasz jej możliwe konsekwencje.

Jest pomysł, są umiejętności, może nawet środki finansowe na start. Wydawać by się mogło, że właśnie spełniłeś warunki niezbędne do idealnego startu, jednak wymarzona droga usłana różami może okazać się kamienistą ścieżką. Nie każdy czuje się dobrze w korporacji, podobnie jest w własną działalnością – może to być upragniona niezależność, ale może się okazać również gigantycznym problemem. Dlatego warto najpierw odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań i zastanowić się nad tym, czy faktycznie wiesz z czym musisz się liczyć będąc na swoim.

Samodyscyplina

Wizja braku szefa czy określonych godzin pracy może brzmieć jak senne marzenie, szczególnie wtedy, kiedy z szefem łączą cię nienajlepsze relacje. Określone godziny pracy mają swoich zwolenników i przeciwników, bo z jednej strony zmuszają do siedzenia w pracy nawet wtedy, kiedy nie ma zbyt wiele rzeczy do zrobienia albo w dni, kiedy z produktywnością jest ci zupełnie nie po drodze. Jest to szczególnie frustrujące w zawodach wymagających kreatywności i przysłowiowej „weny”, która nie pojawia się każdego dnia. Warto jednak pamiętać o tym, że najczęściej po godzinach pracy mamy już czas wolny – tylko dla siebie, a to najczęściej daje gwarancję realnego odpoczynku.

Własna działalność wymaga ogromnej samodyscypliny – nawet jeśli lubimy branżę, którą mamy się zajmować, jeśli nie ma szefa, zawsze pojawia się pokusa, by dać sobie odrobinę „luzu”. Jednym z pierwszych pytań, które należy sobie zadać jest więc to – czy masz na tyle samodyscypliny, żeby zmobilizować się do regularnej i wydajnej pracy?

 

Czytaj cały artykuł na Gazeta Koncept 

Całe wydanie Magazynu na issuu 

Fanpage Konceptu


Artykuł pochodzi z Magazynu Akademickiego „Koncept” i został opublikowany w ramach projektu ekonomicznego „Przedsiębiorczy Żak”.


Dodał: Magazyn Akademicki Koncept