Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zabiegi medycyny estetycznej w profilaktyce anti-aging

2017-07-31 21:03:03
Każdy z nas chciałby jak najdłużej cieszyć się młodym i promiennym wyglądem skóry twarzy, jednak mechanizmy starzenia komórek są nieuchronnie postępującym procesem, którego niepożądane efekty prędzej czy później zauważymy na swojej twarzy.

Aby możliwie opóźnić pojawienie się trwałych następstw fotostarzenia skóry, warto rozważyć zabiegi profilaktyki anty starzenia, jakie oferuje nam nowoczesna medycyna estetyczna.

Na procesy starzenia organizmu wpływa nie tylko sposób, w jaki dbamy o naszą skórę — podstawą jest odpowiednie odżywianie. Zdrowa dieta bogata w silne przeciwutleniacze pozwala na eliminację wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przyspieszone mechanizmy starzenia oraz uszkodzenia komórek. Nie bez znaczenia pozostaje również tryb życia — poza staranną pielęgnacją skóry i zmodyfikowanym jadłospisem, regularna aktywność fizyczna zmniejsza stopień ryzyka utraty jędrności skóry w późniejszym wieku, co tak często ma miejsce w przypadku osób w podeszłym wieku. Systematyczne ćwiczenia zapobiegają również powstawaniu cellulitu i rozstępów.

Na rynku znaleźć można szeroki wybór kosmetyków o działaniu odmładzającym — wygładzających, z koenzymem Q10 i kwasem hialuronowym. Pomagają likwidować przebarwienia i pierwsze zmarszczki, jednak stopień ich działania jest często ograniczony, ponieważ działają jedynie na powierzchni naskórka. Jeżeli rozpoczniemy terapie kosmetologiczne wystarczające wcześnie, opóźniają one proces utrwalania zmarszczek dynamicznych (mimicznych, powstałych na skutek nawykowych skurczy mięśni twarzy), działają odprężająco i pozwalają zachować promienny i wypoczęty wygląd twarzy. Zaletą zabiegów kosmetycznych i stosowania kuracji kosmetologicznych jest to, że są to metody bezinwazyjne i bezbolesne. Czasami jednak okazuje się, że działanie kosmetyków na powierzchni skóry nie zapewnia nam wystarczających efektów — następnym krokiem są więc zabiegi medycyny estetycznej.

Co odróżnia medycynę estetyczną od operacji chirurgicznych to niska inwazyjność zabiegów, brak konieczności hospitalizacji i niemal natychmiastowy czas powrotu do codziennych czynności. Medycyna estetyczna pozwala zlikwidować przebarwienia, usunąć pierwsze zmarszczki lub opóźnić utrwalanie bruzd niemal bezboleśnie, bez blizn i ryzyka niepowodzenia operacji.

Zabiegi wypełniania zmarszczek za pomocą preparatów na bazie kwasu hialuronowego skutecznie przywracają zadowalający poziom nawilżenia skóry. Hialuron naturalnie występujący w komórkach skóry, dzięki silnej higroskopijności, wiąże cząsteczki wody w skórze, nadając jej elastyczność i sprężystość.

Toksyna botulinowa (botox) blokuje przekaźnictwo nerwowe do mięśni odpowiedzialnych za utrwalanie zmarszczek mimicznych — to rekomendowana metoda, jeśli zależy nam na faktycznym zapobieganiu powstawania kolejnych zmarszczek. Botulina blokuje możliwość kontrolowanego kurczenia mięśni, w które została podana, a mięsień pozostający w bezruchu nie powoduje marszczenia skóry.

Mezoterapia igłowa pozwala za pomocą bardzo cienkiej igły dostarczyć substancji odżywczych w głąb skóry, gdzie ich działanie rewitalizujące jest znacznie silniejsze niż w przypadku kremów odżywczych, których działanie ogranicza się jedynie do powierzchni skóry. Mezoterapia z osoczem bogatopłytkowym to najbardziej naturalna metoda wygładzania pierwszych zmarszczek, gdyż wykorzystuje się materiał własny z krwi pobranej od pacjenta poddającego się tzw. wampirzemu liftingowi.

Więcej informacji o wskazaniach do zabiegów medycyny estetycznej takich jak osocze bogatopłytkowe, botox i laserowe usuwanie zmarszczek znajdziesz na stronie: http://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/

 
Dodał: nowa estetyka