Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zadbaj o zdrowie i samopoczucie w pracy

2018-04-26 13:16:40
Podczas ośmiogodzinnego dnia pracy, ważne jest, aby pracownik miał zapewniony dostęp do zdrowych posiłków, soków i przekąsek. Odpowiednia dawka ruchu i dieta wpływają pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale także na wydajność. Jak zadbać o komfort w biurze?

Jedz zdrowo

Nie od dziś wiadomo, że owoce i warzywa bardzo dobrze wpływają na pracę naszego mózgu. Zawarte w nich witaminy i minerały poprawiają koncentrację i sprawiają, że w ciągu dnia mamy więcej energii. Owoce zawierają również antyoksydanty, które usuwają z organizmu wolne rodniki, powstające między innymi wtedy, gdy odczuwamy stres. Świeże owoce i warzywa powinny być  zatem stałym elementem goszczącym w naszym menu. W pracy, gdy złapie nas głód, zamiast niezdrowych przekąsek wybierajmy smaczne, świeże owoce bądź warzywa. Ich spożywanie w ciągu dnia na pewno przełoży się na nasze zdrowie i samopoczucie. Będziemy również mieli więcej energii oraz chęci do pracy, a tym samym wzrośnie nasza produktywność.

Ruszaj się

Nie od dziś wiadomo, że praca za biurkiem niekorzystnie wpływa na kręgosłup, stawy, a także sylwetkę. Siedząc kolejną godzinę przed komputerem, na pewno nie raz myślałaś o tym, jak zachować smukłą figurę, kiedy w ciągu dnia masz tak mało ruchu. Myślisz, że w pracy nie możesz nad nią pracować? Siedząc za biurkiem, wykonuj proste ćwiczenia, których Twoi współpracownicy nawet nie zauważą. Kolejnym sposobem jest krótki spacer po firmie oraz wybieranie schodów zamiast windy. A w drodze do pracy? Postaw na rower, rolki lub po prostu zafunduj sobie spacer. Zobaczysz, że takie działania szybko poprawią Twoje samopoczucie i sprawią, że w ciągu dnia będziesz zarażała ludzi energią.

Czuj się dobrze w biurze

Dzięki dostawom do biur możesz cieszyć się smakiem owoców, warzyw, smacznych bakalii i świeżych soków. Nie musisz rezygnować ze swoich zdrowych nawyków. Obecnie, coraz częściej pracodawcy, poza standardowymi benefitami, zapewniają swoim pracownikom dostawę owoców i warzyw do miejsca pracy. Takie działanie sprawia, że pracownicy czują się docenieni i mają poczucie, że pracodawcy zależy na ich zdrowiu oraz komforcie. Już teraz zapewnij swoim pracownikom dostęp do pudełek pełnych świeżych owoców i warzyw.  

 

Źródło Take a Fruit

Kategorie: Media
Dodał: KnowledgeHub