Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Żaluzje drewniane – funkcjonalny i estetyczny wybór

2018-04-11 17:02:04
Niezależnie od tego jaki styl preferujemy często wybieramy podobne do siebie produkty. Odpowiednim przykładem może być tutaj osłona naszych okien.

Wybór prosty nie jest, ponieważ do wyboru mamy wiele możliwości – firany, żaluzje, rolety i wiele innych. Co byśmy nie wybrali zazwyczaj chcemy wybierać te przedmioty, które będą jednocześnie spełniały w naszym mieszkaniu kilku funkcji. Zależy nam na tym, aby owe rzeczy były zarówno estetyczne jak i funkcjonalne. Jeśli chodzi o osłonę naszych okien to zaczynamy interesować się nowością jaką są żaluzje drewniane.

Mają one swoich zwolenników jak i przeciwników. Czy ich wybór będzie strzałem w dziesiątkę czy może ciekawym gadżetem na jeden sezon? Wybierając żaluzje drewniane warto zważyć uwagę na kilka kwestii?

Po pierwsze będzie to materiał. Dotychczas najbardziej znane są nam żaluzje aluminiowe, które powoli odchodzą w zapomnienie. Zamiast nich możemy wybrać wspomniane żaluzje drewniane, które są idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie naturalne materiały. Dodatkowo w żaluzjach drewnianych niewątpliwym atutem jest antystatyczność, co za tym idzie nie kurzą się tak szybko.

Po drugie – design. Tutaj żaluzje wyglądają na tle chociażby rolet dosyć skromnie. Za czasów żaluzji aluminiowych mieliśmy do czynienia zazwyczaj z dosyć wąskimi lamelkami, czyli listewkami żaluzji. Obecnie chcą wybierać żaluzje drewniane możemy zauważyć w sklepach szersze elementy – żaluzje drewniane mające 25mm, a nawet żaluzje drewniane o wymiarach sięgających 50mm. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę niesamowity efekt żaluzje drewniane będą odpowiednim rozwiązaniem. Są one bardzo chętnie wybierane przez osoby, które remontują swoje mieszkania i urządzają je w stylu orientalnym czy kolonialnym. Nie możemy tu jeszcze raz nie wspomnieć o osobach, które uwielbiają wykorzystać produkty eko.

Po trzecie – nasłonecznienie. Tutaj żaluzje drewniane jak i inne spełniają swoje zadanie. Możemy szybko ustawić jak bardzo promienie słoneczne maja przenikać do naszego mieszkania. W przypadku żaluzji drewnianych osoby zainteresowane ich zakupem zastanawiają się czy materiał ten nie zniszczy się zbyt szybko od słońca. Faktem jest, że mamy do czynienia z naturalnym materiałem. Drewno potrafi zmieniać swoją formę pod wpływem słońca jednakże jeśli zadbamy o jego zaimpregnowanie to nie będziemy musieli się o nic martwić. I po czwarte – czyszczenie.

Żaluzje, a w tym również żaluzje drewniane szybko się kurzą. Jeśli sporo czasu spędzamy w danym pomieszczeniu to musimy być świadomi tego, że będziemy musieli częściej je czyścić. Najczęściej zdejmowaliśmy żaluzje i czyściliśmy każdą lamelkę oddzielnie. To bardzo czasochłonne zajęcie. Na szczęście sami producenci widząc w tym dość spory problem oferują nam specjalne szczotki, dzięki którym możemy szybciej poradzić sobie z tym problemem. Zatem czy wybór żaluzji drewnianych to wybór funkcjonalny i estetyczny?

Zacznijmy może od tego, że zazwyczaj na pierwszy rzut zwracamy uwagę na to w jakim stylu urządzamy swoje mieszkanie. Dopiero potem interesujemy się jak wyczyścić żaluzje drewniane, aluminiowe czy rolety. Sami musimy mieć tą świadomość, że w sklepach, na wystawach wszystko wygląda pięknie. Tego samego możemy z pewnością spodziewać się u siebie w domu przez pewien czas. Później zaczniemy zważać uwagę na pozostałe kwestie. Oprócz ogólnego designu zwracajmy uwagę także na własne upodobania i zdrowie. Będąc alergikiem nie zawsze możemy pozwolić sobie na gadżety, które są skupiskiem kurzu. Poza tym trzeba przyznać, że żaluzje drewniane to ciekawa opcja dla osób, które cenią sobie nowoczesność. Dzięki nim możemy stworzyć stylowe wnętrze. A ich sam montaż powoduje, że pomieszczenia bez kolejnych dodatków już staja się klimatyczne. Ostateczny wybór należy oczywiście do nas samych.

Kategorie: Dom
Dodał: ePR