Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zamawianie kartonów na wymiar - poradnik

2017-12-27 08:32:24
Nie zawsze standardowo dostępne kartony spełniają oczekiwania danego klienta i konieczne może okazać się zamówienie pudełek ,,na wymiar". Podpowiadamy na co wtedy należy zwrócić uwagę.

W przypadku chęci wysłania jakiegoś nietypowego przedmiotu firmą kurierską często zdarza się tak, że dostępne na rynku opakowania nie spełniają naszych potrzeb. Zazwyczaj będzie im brakować kilka centymetrów w danym wymiarze tak aby pomieścić produkt który chcemy przygotować do wysyłki. W tego typu sytuacjach można wybrać dwie drogi. Poszukać standardowo dostępnego, dużo większego opakowania lub też zamówić karton pod potrzebny nam wymiar. W tym artykule omówimy ten drugi przypadek.

Zamówienie kartonu na wymiar to gwarancja tego, że spełnione zostaną nasze oczekiwania wobec tego jak idealnie ma zostać zaprojektowany karton na towar który zamierzamy wysyłać. Poniżej podpowiemy wam na jakie elementy zwrócić uwagę zamawiając tego rodzaju karton.

Po pierwsze należy zdecydować się na to jaki rodzaj kartonu będzie nam potrzebny. Kartony klapowe są najbardziej uniwersalnymi, dostępnymi na rynku i można do nich zapakować praktycznie wszystko. Natomiast kartony fasonowe idealnie pasują na przykład do zapakowania pizzy. Jeżeli zamierzasz wysyłać przedmiot z takich kategorii jak elektronika, odzież czy też galanteria to wybór pudełka fasonowego będzie znacznie bardziej trafny.

Kolejnym istotnym elementem jest określenie wymiaru kartonu. Karton zawsze posiada dwa wymiary – wewnętrzny jak i zewnętrzny. Jeżeli zatem chcemy aby pudełko było idealnie dopasowane do wymiaru wysyłanego towaru to lepiej podać wymiar wewnętrzny. W przypadku gdy chcemy dopasować wymiar pudełka do danej usługi kurierskiej lepiej będzie podać wymiar zewnętrzny.

Następną ważną decyzją będzie wybór tektury z jakiej ma być wykonane nasze pudełko. I tak możemy wybrać z pośród fali B która ma 2,8 m, fali C o grubości 3,7 mm, fali EB o grubości 4 mm i fali BC która ma 6,5 mm. Oczywiście im grubszy karton tym bardziej trwalszy i wytrzymalszy będzie.

Na sam koniec pozostaje jeszcze kwestia wyboru wersji kolorystycznej. Jeżeli nie zależy nam na zrobieniu wrażenia na osobie która dostanie paczkę można wybrać karton szary. W przeciwnym wypadku lepszą decyzją będzie dopłata do kartonu z białej tektury.

 

Kategorie: Usługi
Regiony: mazowieckie
Dodał: Marcin Marcinski