Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zapisz się na kurs trenerów personalnych - zmień swoje życie i innych!

2015-10-08 14:13:11
Jeśli chcesz zostać trenerem personalnym nie musisz mieć wykształcenia w zakresie wychowania fizycznego lub sportu. Jednak nie oznacza to, że możesz zajmować się osobami które chcą zmienić swoją sylwetkę lub tryb życia, bez odpowiednich kwalifikacji. W dwóch słowach, trzeba znać się na rzeczy.

Kim zajmuje się trener personalny?

Klienci bywają bardzo zróżnicowani, od gwiazd sportu po osoby których stan zdrowia zmusił do zmiany trybu życia. Łączy ich jednak chęć pracy na własną sylwetką, poprawy kondycji i rozwój osobisty. Ponieważ trening nie tylko wzmacnia mięsnie, ale przede wszystkim wzmacnia psychikę. Trener personalny kontakty z podopiecznym rozpoczyna od ogólnej analizy stanu zdrowia i  kondycji fizycznej, następnie opracowuje indywidualną dietę i plan treningowy. W zależności od trenera i podopiecznego możliwe są różne systemy współpracy. Czasem polegają one na systematycznym kontakcie i relacji z postępów, nie są wymagane wspólne treningi. W innych przypadkach niezbędne są spotkania i nadzór w trakcie treningów, głownie w przypadku osób poczatkujący lub zmagających się z poważną nadwagą.

Kto może zostać trenerem personalnym?

Po za wymaganiami formalnymi, ważna jest też osobowość przyszłego trenera. Musi to być osoba która reprezentuje wszystkie cechy których wymagać będzie od swoich przyszłych podopiecznych. Czyli przede wszystkim przyszły trener personalny musi być: sumienny, dokładny, zorganizowany, pracowity, ambitny, nie może poddawać się przeciwnością, musi być optymistą osobą radośnie podchodzącą do życia, ponieważ taka praca wymaga bezpośredniego kontaktu z ludźmi, którzy w trakcie treningów będą potrzebować tej pozytywnej energii. Dobry trener osobisty musi być dobrym motywatorem, warto też pamiętać o kulturze osobistej.

Czy jest to opłacalne?

Na całym świecie treningi personalne stają się co raz bardziej popularne, tym samym w Polsce co raz więcej osób korzysta z usług trenera osobistego. Nie od dziś widomo, że właśnie taka forma wysiłku daje najlepsze efekty więc jest często wybierana przez osoby zapracowane które nie mają czasu ale oczekują efektownych i szybkich rezultatów. Godzina pracy trenera zaczyna się od ok.100zł jednak w przypadku trenerów z dobrą opinią, mających na swoim koncie wiele sukcesów stawki są zdecydowanie wyższe. Nie bez znaczenia jest też konkurencja na rynku, w ostatnich latach trenerów personalnych jest co raz więcej, więc warto zainwestować w reklamę. Warto działać w sieci czy to za pomocą Facebooka, czy prowadzić bloga. Skutecznym sposobem na promocję, w szczególności dla trenerów początkujących jest kanał na Youtube. Ważne aby być aktywnym. Jeśli jednak Internet nie jest Twoją mocną stroną, zawsze pozostaje współpraca z klubem fitness lub siłownia. Taka współpraca jest bardzo korzystna dla obydwu stron i pozwala łatwo zdobyć klientów. 

 

Jeżeli chcesz zmienić swoje życie i spróbować nowej ścieżki kariery, zapraszamy na kurs trenera personalnego warszawa przez 6 weekendów, począwszy od 14 listopada do 10 stycznia 2016 roku.

Regiony: mazowieckie
Dodał: SemAge