Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zawiasy GN 7237 z kątem otwarcia 180°– do wewnętrznego montażu

2018-10-03 15:09:07
Nowe zawiasy GN 7237 firmy ELESA+GANTER są przeznaczone do montażu po wewnętrznej stronie osłon, pokryw i drzwi, dzięki czemu oszczędzają miejsce oraz zapewniają ochronę przed aktami wandalizmu. Dzięki konstrukcji opartej na przegubach, ich maksymalny kąt otwarcia wynosi 180° i zapewnia optymalny dostęp do maszyn i urządzeń (rys.1).

„Zawiasy GN 7237 otwierają zupełnie nową grupę produktową i spełniają wymagania dotyczące tego specyficznego sposobu montażu w różnych aplikacjach i zabudowach maszyn i urządzeń.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

 

Rys 1. Zawiasy przegubowe ze stali nierdzewnej GN 7237

Konstrukcja przegubowa tego typu zawiasów powoduje, że na zewnętrznej części obudowy nie znajdują się dodatkowe elementy montażowe, dzięki czemu jest ona łatwa do wyczyszczenia. Obciążalność GN 7237 w zależności od rozmiaru wynosi od 10 do 26 kg na parę zawiasów. Zawiasy GN 7237 są zwykle używane parami, dlatego oferowane są w wersji lewej i prawej. Poniżej zaprezentowano kilka przykładów montażu na osłonie, pokrywie i drzwiach (rys. 2).

Rys 2. Zawiasy przegubowe GN 7237 – przykłady montażu.

Dzięki zastosowaniu otworów fasolowych, zawiasy GN 7237 mogą być regulowane podczas instalacji w dwóch płaszczyznach. Dodatkowe akcesoria w postaci płytek dystansowych GN 2370, GN 2372 oraz płytek montażowych GN 2376 pozwalają na regulację w trzeciej płaszczyźnie. Wszystkie te elementy służą do dopasowania drzwi oraz do ustalenia sił ściskających dla dodatkowych uszczelnień (rys.3).

Rys 3. Zawiasy przegubowe GN 7237 – opcje regulacji i montażu.

Zawiasy GN 7237 są wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, dzięki czemu mogą być stosowane:

w zabudowach pracujących na zewnątrz tj. w osłonach silników maszyn budowlanych, które pracując w trudnych warunkach wymagają trwałych zawiasów, odpornych na korozję i ciężkie warunki środowiskowe, a jednocześnie otwierają się umożliwiając jak największy dostęp do maszyny operatorowi lub serwisantowi,

w osłonach i drzwiach zabudów pojazdów strażackich, gdzie bardzo istotnym aspektem jest łatwy i szybki dostęp do sprzętu gaśniczego, przy jednoczesnym kontakcie z wodą, środkami gaśniczymi, pyłem lub kurzem,

w maszynach spożywczych i farmaceutycznych wymagających częstego mycia z użyciem detergentów.

Firma Elesa+Ganter oferuje także szereg modyfikacji i rozwiązań indywidualnych na życzenie takich jak:

- inne kąty otwarcia,

- inne kątowniki mocujące i materiały,

- różne wykończenia powierzchni,

- wyposażenie zawiasów w sprężyny gazowe.

Karta katalogowa:

Zawiasy GN 7237 – do wewnętrznego montażu z kątem otwarcia 180 stopni

Kategorie: Przemysł
Dodał: Elesa+Ganter Polska