Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zdrowy rabarbar idealny na lato! Poznaj nowy smak soku Marwit

2018-05-11 11:57:42
Potas, żelazo, magnez, fosfor, beta-karoten i błonnik – to tylko część cennych dla zdrowia substancji, jakie znajdziemy w rabarbarze. Warzywo kojarzone dotychczas głównie z ciastem drożdżowym można teraz spotkać także w nowym soku marki Marwit.

Wśród innych cennych dla zdrowia substancji znajdujących się w rabarbarze jest również witamina C, która odpowiada za pracę układu odpornościowego, przyspiesza gojenie ran oraz wzmacnia dziąsła i zęby. To właśnie jej znajdziemy najwięcej w najnowszym soku marki Marwit. Już 100 ml produktu dostarcza 53 mg witaminy C, co stanowi aż 66% referencyjnej wartości spożycia dla osoby dorosłej w ciągu doby. Nowy sok Marwit można polecić także osobom chcącym wzmocnić pracę serca oraz układu krwionośnego. Wszystko ze względu na wysoką zawartość potasu, które naturalnie występują w buraku i rabarbarze.

- Wysoka zawartość witaminy C w naszym nowym soku to zasługa nie tylko rabarbaru, ale też jabłka i buraka, czyli dwóch pozostałych produktów bazowych. Takie zestawienie smakowe nie jest dziełem przypadku. Połączenie owoców i warzyw jest ostatnio bardzo modne, szczególnie w kontekście buraka, który cieszy się sporym uznaniem wśród dietetyków –  tłumaczy Anna Pawłowska-Kruzińska – kierownik ds. marketingu Marwit Sp. z o.o.

Połączenie rabarbaru, buraka i jabłka to nie tylko dawka witamin i innych cennych dla zdrowia substancji. Razem produkty te tworzą sok o orzeźwiającym smaku. Pobudzająco działa również jego różowy kolor.

- Sok z rabarbaru, jabłka i buraka jest oczywiście prawdziwą witaminową bombą. Warto po niego sięgnąć nie tylko ze względu na zdrowotne właściwości, ale też rześki smak, który skutecznie ugasi pragnienie podczas nadchodzących upalnych dni – dodaje Anna Pawłowska-Kruzińska.

Marwit to największy w Polsce producent świeżych soków, a także zup, sałatek i zdrowych przekąsek. Firma działa od 1993 roku i jest właścicielem takich marek jak Witmar, Ogrody Natury oraz Oskoła. Produkty Marwit wielokrotnie nagradzane były prestiżowymi tytułami, m.in. Teraz Polska, a ostatnio również SuperBrands Polska Marka 2018 i Jakość Roku 2017.Kategorie: Żywność
Dodał: Natywni.pl