Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zegarek kwarcowy czy mechaniczny?

2018-04-17 12:11:11
W ostatnim czasie bardzo wiele osób pragnie prezentować się doskonale. Nic w tym dziwnego, ponieważ wygląd jest bardzo ważny. Zatem na co szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli chcemy naprawdę dobrze wyglądać?

Zegarek kwarcowy czy mechaniczny? 

Jeżeli chcemy dobrze wyglądać, a przede wszystkim dobrze czuć się w naszej stylizacji, powinniśmy wybrać odpowiednią odzież. Jednak w takiej sytuacji nie powinniśmy zapominać o dodatkach, które także są bardzo ważne. Decydując się na ich zakup powinniśmy dużą uwagę zwrócić między innymi na zegarki. To właśnie one są bardzo ważne w każdej naszej stylizacji. Zatem na jaki model warto się zdecydować?

Obecnie na rynku znajdziemy między innymi zegarek kwarcowy, jak również model mechaniczny. Więc czym dokładnie różnią się te dwa produkty? Na jakie warto się zdecydować?

Cechy zegarków mechanicznych 

Warto wiedzieć, że wspomniane zegarki mechaniczne to nic innego jak produkty, które wyposażone są już od wielu wieków w skomplikowany mechanizm, za pomocą którego możliwe jest odmierzanie czasu. Sercem takich zegarków mechanicznych jest przede wszystkim wychwyt oraz balans. Niewiele osób ma świadomość, ale mechanizm takich zegarków czerpie energię do pracy właśnie z naciągniętej sprężyny. Podczas gdy wspomniana sprężyna się rozwija wytwarza dużą energię, dzięki której podzespoły takiego zegarka mechanicznego mogą pracować. Jest to mechanizm, który jest sprawdzony już od kilkuset lat. Choć w ostatnim czasie coraz mniej osób decyduje się na zakup klasycznych zegarków mechanicznych, wciąż tego typu produkty mają swoich fanów.

Cechy zegarków kwarcowych

Na rynku możemy także spotkać bardzo wiele różnorodnych zegarków kwarcowych. Zdecydowanie tego typu produkty zaliczane są do nowszej generacji przez wielu zegarmistrzów. Dzieje się tak dlatego, iż aby taki zegarek mógł pracować, musi być on zasilany specjalną baterią. Działanie takiego zegarka kwarcowego polega na wykorzystaniu zjawiska piezoelektrycznego. Na powierzchni kryształu pod wpływem działania drgań mechanicznych pojawia się ładunek elektryczny. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na zakup takiego zegarka kwarcowego, ponieważ jest on znacznie tańszy w utrzymaniu. Jeżeli przykładowo nam się rozładuje bateria, wystarczy wymienić ją na nową, co nie kosztuje dużo. W przypadku zegarków mechanicznych naprawa może okazać się znacznie bardziej kosztowna.

Napęd kwarcowy oraz mechaniczny – podobieństwa i różnice 

Porównując dwa wspomniane modele zegarków powinniśmy pamiętać, iż różne jest praktycznie wszystko. Podobieństwem jest przede wszystkim fakt, iż oba zegarki odmierzają dokładnie czas. Zróżnicowany jest przede wszystkim ich sposób działania, ponieważ zegarek kwarcowy odmierza czas na skutek występowania wcześniej omawianego zjawiska piezoelektrycznego. Z kolei zegarek mechaniczny nie posiada wymiennej baterii, a jedynie działa dzięki skomplikowanemu układowi, który składa się między innymi z wychwytu oraz balansu. Tym samym sposób działania zegarków mechanicznych jest znacznie bardziej skomplikowany.

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, iż zakup zegarka wbrew pozorom nie jest taki prosty. Jeżeli decydujemy się na zakup takiego dodatku do naszej codziennej stylizacji powinniśmy pamiętać o tym, iż powinien on być odpowiednio dopasowany do naszego stylu. Tylko dzięki temu będziemy prezentować się doskonale. Jednak nie możemy zapomnieć również o tym, żeby wybrać dobry model zegarka. Na rynku bardzo popularne są między innymi zegarki kwarcowe, jak również mechaniczne. Tylko od nas tak naprawdę zależy, na jaki model się zdecydujemy.

 

Teraz kiedy znasz różnice pomiędzy zegarkami kwarcowymi oraz mechanicznymi dokonasz znacznie proścej wyboru. A gdzie znaleźć zegarki najbardziej popularnych marek? Bardzo duży wybór znajdziesz na stronie http://e-zegarki.com/

Kategorie: Edukacja, Moda, Zakupy
Dodał: Marcin