Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Zgłoś się na bezpłatne warsztaty narciarskie i zostań królem stoku

2018-01-10 14:09:24
Nawet najlepszy sprzęt nie uchroni cię przed kontuzją, jeśli prosto zza biurka trafisz na stok. 11 stycznia Holmes Place OVO Wrocław oraz Race Ski Academy zapraszają na bezpłatne warsztaty „Podstawy Treningu Narciarskiego”. Ruszyły zapisy
Sezon narciarski ruszył w najlepsze. To ostatni moment, żeby przygotować swoje ciało i sprzęt do wyjazdu na stok. Muszą o tym pamiętać zarówno nowicjusze, jak też ci, którzy na nartach jeżdżą od lat. Z myślą o nich Holmes Place OVO Wrocławoraz Race Ski Academy zapraszają na spotkanie „Podstaw Treningu Narciarskiego”. Wydarzenie, które połączy teorię z treningami, odbędzie się 11 stycznia (godz. 18.00-20.00) w Holmes Place Premium Fitness Club OVO Wrocław.

- Nieprzygotowany organizm jest bardziej narażony na wszelkiego rodzaju kontuzje. Im wcześniej rozpoczniemy treningi, tym lepiej. Oczywiście, najlepsze efekty uzyskamy, jeśli będziemy wzmacniać mięśnie przez cały rok – mówi Krzysztof Brorzek, trener personalny Holmes Place OVO Wrocław i instruktor narciarstwa, który poprowadzi spotkanie.
- Systematyczne ćwiczenia nie tylko pozwolą spędzić w przyjemny sposób całe godziny na stoku, ale również okażą się bardzo pomocne przy słabo przygotowanych trasach i w trudnych warunkach pogodowych – dodaje.

 

Przygotowany na wszystko

Kluczowe jest wzmocnienie mięśni kończyn dolnych. Dobrze wyćwiczone zapewniają odpowiednią pozycję, a także ochronią przed kontuzjami. Uczestnicy poznają także ćwiczenia, pozwalające na wzmocnienie mięśni rdzenia, które stanowią solidną bazę kontrolującą wszystkie ruchy.

- Systematyczne wzmacnianie poszczególnych części ciała może zapobiec wielu urazom związanym z uprawianiem sportów zimowych oraz poprawić siłę i jakość ruchu w większości dyscyplin sportowych – mówi Krzysztof Brorzek. – Podczas spotkania w Holmes Place OVO Wrocław będziemy zachęcali również do rozgrzewki bezpośrednio przed jazdą. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, by na stoku czuć się pewniej oraz bezpieczniej – dodaje.

 

Sprzęt niezawodny

Eksperci przypomną, że przed wyjazdem na stok, koniecznie trzeba zadbać o sprzęt, a także wytłumaczą, jak w warunkach domowych przygotować deski do jazdy. Ci, którzy nie mają jeszcze nart, podczas spotkania dowiedzą się, jak je wybrać.

- Różnorodność modeli potrafi przytłoczyć nawet osoby jeżdżące od wielu lat. Dlatego podczas spotkania w Holmes Place OVO Wrocław podpowiemy, na co zwracać uwagę podczas zakupów. Tutaj kluczowe są nie tylko waga czy wzrost, ale również umiejętności i ambicje - to czy chcemy doskonalić swoje umiejętności, czy jedynie rekreacyjnie zjeżdżać ze stoku – mówi Krzysztof Brorzek.

Uczestnicy spotkają się również z Michałem Okniańskim – trenerem narciarstwa alpejskiego, byłym zawodnikiem klubu sportowego Śnieżka Karpacz, niegdyś komentatorem stacji Eurosport, a obecnie redaktorem w magazynie NTN Snow&More. Towarzyszyć mu będzie Bartek Kwiek, były członek kadry narodowej juniorów, Mistrz Polski w slalomie gigancie instruktorów w 2012 roku, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów. Eksperci przedstawią techniki jazdy na nartach i propozycje treningów na śniegu. Pokażą również filmy treningowe czołowych zawodników Pucharu Świata, tak by zainspirować, a czasami wystrzec narciarzy.

Aby wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona - zaproszenie otrzyma 50 osób.

 

„Podstawy Treningu Narciarskiego” w Holmes Place OVO Wrocław

11 stycznia 2018 r. Program spotkania:

  • Prezentacja sprzętu narciarskiego
  • Przygotowanie motoryczne do sezonu narciarskiego
  • Omówienie treningów na śniegu

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Zapisy tutaj: http://holmesplace.pl/pl/formV2/f1617

 

Holmes Place to międzynarodowa sieć klubów fitness w standardzie premium. Działa od 1980 roku, ma 270 tys. klubowiczów korzystających z blisko 100 klubów w 9 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Holmes Place OVO Wrocław działa na kondygnacji -1 wielofunkcyjnego, futurystycznego kompleksu OVO Wrocław. Zajmuje powierzchnię blisko 1500 mkw. To pierwszy klub tej prestiżowej sieci na Dolnym Śląsku, a także jej pierwszy w Polsce klub ultra-premium.

Kategorie: Sport
Dodał: PR Expert