Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

Tofu, soja, soczewica - czyli co zamiast mięsa?
2017-05-25 11:49
Czy można żyć bez mięsa? Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wielu z nas odpowiedziałoby przecząco. Dziś – także wielu z nas – nie je produktów pozyskiwanych ze zwierząt, opierając swój jadłospis na diecie wegetariańskiej.
Trybula, gorczyca i biały pieprz, czyli jak podkreślić smak wiosennych sałatek?
2017-05-17 12:02
Znane od setek lat, odpowiadają w kuchni za wyjątkowy smak potraw, także sałatek. Zioła są bowiem składnikami dressingów, które decydują o charakterze warzywnych kompozycji.
Niedzielny obiad z grilla? Pyszne zaskoczenie! 5 pomysłów na uroczyste dania z grilla
2017-05-11 16:07
Majowe weekendy to najlepszy czas na… rodzinnego grilla, także w ramach obiadu! Zamiast spędzać godziny przy stole, zorganizujmy ogrodową ucztę. Soczyste mięsa z rusztu i grillowane warzywa będą przebojem na rodzinnym stole. A jeśli pogoda zrobi nam psikusa, możemy przygotować dania grillowane w piekarniku lub na patelni grillowej.
Słoik do pracy? Tak – wypełniony sałatkami! Przepisy na wiosenny lunch
2017-05-04 12:24
Co na lunch? Zaczynające pysznić się na straganach warzywa aż się proszą, by po nie sięgnąć! Zamiast tradycyjnego obiadu lub drugiego śniadania do pracy możemy przygotować pyszne, obfite w witaminy i inne składniki mineralne, sałatki. A dodatkowo – niebanalne, bo spakowane do… słoika!
Grill na majówkę. Co wrzucić na ruszt?
2017-04-28 13:11
Majówka, czyli… wielkie, tradycyjne grillowanie! W tym roku najlepiej postawić na aromatyczne mięsa, nietypowe szaszłyki i wiosenne sałatki. Oto pomysły Piotra Murawskiego, szefa kuchni Knorr, na pysznego majówkowego grilla!
NOWOŚĆ! Sosy sałatkowe Naturalnie smaczne! Knorr. Naturalnie smaczne sałatki - na 100%!
2017-04-21 12:09
Oto zupełna nowość! Już teraz możemy sięgać po nowe Sosy sałatkowe Naturalnie Smaczne Knorr. W ich składzie znajdziemy tylko naturalne składniki znane każdemu z własnej kuchni lub nawet domowego ogródka, m.in. warzywa, zioła i przyprawy.
Roślinna Wielkanoc, czyli 5 sposobów na warzywa w wielkanocnym menu
2017-04-10 16:14
Tradycyjne elementy wielkanocnego stołu? Jajka, wędliny, żur - wymiennie z barszczem białym, biała kiełbasa, mazurki i piaskowe baby.
Wielkanocne kalendarium, czyli perfekcyjnie przygotowani do Świąt!
2017-04-10 15:48
Nadchodzi Wielkanoc, a wraz z nią kulinarne zamieszanie. Żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, najlepiej rozłożyć przyrządzanie potraw na kilka dni przed Wielką Niedzielą. Oto gotowy plan i porady dotyczące przedświątecznych działań w kuchni od Piotra Murawskiego, szefa kuchni Knorr.
O Wielkanocy „bez przesady”, czyli 10 zasad zdrowych Świąt
2017-04-07 12:32
Jak zawsze będzie obficie: pachnące mięsa, gęste zupy, tradycyjne jajka, sałaty i sałatki, słodkie ciasta. O tym, co zrobić, aby Święta Wielkanocne nie okazały się dla nas zbyt „ciężkie” w skutkach, opowiada Iwonna Niegowska, żywieniowiec marki Knorr.
A to klops! Przepisy na rodzinny przysmak
2017-03-17 10:55
Uwielbiane przez dzieci. Smaczne i szybkie w przygotowaniu, dzięki czemu są lubiane też przez rodziców. Klopsiki! To danie nawet dla największych niejadków.
Klopsiki w sosie pomidorowym i Tagliatelle z kurczakiem Naturalnie Smaczne! Knorr Smacznie i naturalnie! W 100%!
2017-03-10 11:47
Kompozycje warzyw, przypraw i ziół w 100% z naturalnych składników? Takie są produkty Naturalnie Smaczne! marki Knorr. Teraz w tej linii pojawiają się dwie nowości: Naturalnie Smaczne! Klopsiki w sosie pomidorowym i Naturalnie Smaczne! Tagliatelle z kurczakiem.
Taki pełny, taki smaczny! 5 sposobów na pyszne farsze
2017-02-28 11:38
Nuda w kuchni dopada często. Dzieci ciągle proszą o ulubione naleśniki z serem, podczas Świąt króluje pieczeń z pieczarkami, a jak pierogi - to ruskie. Jest na to sposób – tajemnica tkwi w farszu!
… a od kaszy człowiek zdrów! Zimą sięgamy po kasze
2017-02-22 11:47
Tyle rodzajów kasz, a jeszcze więcej różnorodnych potraw, które można z nimi przyrządzić! Gryczana pasuje do mięs, z kuskusem przygotujemy pyszne azjatyckie dania, a jaglana sprawdzi się na pożywne śniadanie. Kasze są idealne na zimowe, chłodnie dni, bo zawierają dużo cennych dla naszego organizmu witamin i składników mineralnych.
Idealny kurczak? 5 kroków do sukcesu – czyli jak osiągnąć poziom „master”
2017-02-14 13:48
Smażony, pieczony lub gotowany, ale koniecznie doskonale przyprawiony – kurczak smakuje dobrze pod każdą postacią. Jak osiągnąć poziom „master”? Oto 5 kroków do przygotowania idealnego kurczaka.
W kuchni wszystko zaczyna się od przypraw…
2017-02-08 14:57
Po obiedzie nic nie zostało? Tylko pusty talerz? Doskonale! Taki widok to znak, że naprawdę smakowało! Dowód wdzięczności dla nas – przygotowujących obiad. A wszystko zaczęło się kilkadziesiąt minut temu, kiedy chcieliśmy nadać daniu najlepszy smak, ten oczekiwany przez naszych najbliższych. Zatem wszystko zaczęło się od… przypraw.
Konsumenci rymują z Cyber Marianem
2017-02-02 12:47
Rusza aktywacja konsumencka kategorii snacków Knorr pod hasłem „Smak dopisuje”. Jej bohaterem został Cyber Marian – jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce.
Zrównoważone rolnictwo – z czym to się je?
2017-01-31 10:13
My-konsumenci coraz baczniej zwracamy uwagę na pochodzenie produktów, zadając sobie pytanie, w jaki sposób i gdzie powstają. A producenci coraz chętniej chcą na nie odpowiadać, informując o metodach uprawy surowców oraz drodze, jaką przebywają składniki, zanim znajdą się na naszym talerzu.
20 stycznia - Dzień Bigosu. Polski specjał w jednym garnku na wiele sposobów
2017-01-18 11:48
20 stycznia to ten dzień - Dzień Bigosu! Ta potrawa, której my-Polacy czujemy się mistrzami, zasługuje na swoje święto, bo potrafimy ją przygotować na tysiące różnych sposobów.