Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

Okno na niebo
2017-03-17 16:11
Projekty modernistycznych brył w kształcie kostki przeżywają swój renesans. Płaskie dachy popularność zawdzięczają nowym technologiom, zaletom ekonomicznym i użytkowym. Te ostatnie, od niedawna, pozwalają na doświetlenie przestrzeni w budynku poprzez zamontowanie okna dedykowanego dachom płaskim.
Termoizolacja: remedium na smog
2017-03-13 10:26
Wysoki poziom szkodliwych pyłów jest efektem intensywnego dogrzewania budynków w miesiącach zimowych. Tymczasem, jak wynika z raportu „Efektywność Energetyczna w Polsce” przygotowanego przez Instytut Ekonomii Środowiska, zdecydowana większość domów w naszym kraju jest nieocieplonych, bądź ma bardzo cienką warstwę izolacji.
Drzwi indywidualnie wykreowane
2017-03-06 13:09
Nowoczesna architektura opiera się na prostych, geometrycznych kształtach. Funkcję dekoracyjną pełni przede wszystkim konstrukcja budynku. Architekci, dążąc do nadania swoim projektom unikatowości, posługują się detalem. Szczególną rolę pełni w tym procesie odpowiedni dobór stolarki.
Ekologiczna edukacja dzieci. Najlepszy sposób, by zadbać o przyszłość natury
2017-03-06 12:30
Zła jakość powietrza, kurczące się zasoby wody pitnej, rabunkowa gospodarka leśna, góry śmieci i ginące gatunki roślin i zwierząt – to efekt działań człowieka na Ziemi. Ich skutki odczuwać będą przyszłe pokolenia. Edukacja proekologiczna dzieci to najlepsza droga do tego, by w przyszłości przyroda otrzymała pomoc ze strony człowieka.
Przedłużenie konkursu BARGEWORK OPOLE
2017-03-01 12:37
Ostateczny termin nadsyłania prac w konkursie BARGEWORK OPOLE został przedłużony do 28 marca 2017 roku. Decyzja organizatora jest odpowiedzią na liczne prośby płynące od uczestników.
Dobroczynne właściwości sosny
2017-02-20 20:01
Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo... zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.
Chcesz poprawić czystość powietrza w swojej okolicy? Chroń lasy.
2017-02-17 12:12
Lasy to nasz sojusznik w walce o czyste powietrze. Niestety niedoceniany, bo ludzie, chętnie korzystający z ich dobrodziejstw są dla nich największym zagrożeniem. Jeśli nie chcemy, aby kolejne pokolenia znały lasy tylko z opowieści lub ilustracji, należy działać zdecydowanie i szybko, aby ochronić te cenne obszary przed degradacją i zniszczeniem.
Jak być eko? – 7 prostych zasad ekologicznego postępowania w każdym domu.
2017-02-17 11:59
Nadszedł czas abyśmy zrozumieli, że to od naszych codziennych zachowań zależy jakość środowiska w najbliższym otoczeniu, zdrowie i przyszłość naszych dzieci, a także losy Ziemi. A przecież bycie „eko” wcale nie jest trudne. Wystarczy kilka podstawowych zasad, aby zadbać o środowisko naturalne.
Jak prawidłowo segregować śmieci, by pomóc naturze?
2017-02-16 13:30
Ze wzrostem liczby ludzi na Ziemi, rozwojem technologii oraz przemysłu, odpadów jest coraz więcej. Góry śmieci rosną, a przyroda nie potrafi sobie sama poradzić z ich szybkim usunięciem. Co więc możemy zrobić, by pomóc naturze uporać się z problemem, którego jesteśmy przyczyną? Jak każdy z nas, we własnym domu, może stać się przyjacielem natury?
Regulator ciągu kominowego: urządzenie dobre, bo polskie
2016-12-22 14:17
Uniezależnienie ciągu kominowego od warunków atmosferycznych to jeden z podstawowych warunków poprawy efektywności instalacji grzewczych. Do tego celu służą tzw. nasady kominowe. Jak wykazały liczne badania, spośród wielu dostępnych na rynku urządzeń, jednym z najskuteczniejszych z nich jest… w 100% polski regulator ciągu kominowego.
Jak wyleczyć Odrę?
2016-12-14 09:58
Przed II wojną światową Odra odgrywała ważną rolę w gospodarce Opolszczyzny. Jednak lata zaniedbań w okresie PRL-u sprawiły, że rola rzeki stała się marginalna. Dostrzegając ten problem, lokalne władze rozpoczęły poszukiwania rozwiązań, które umożliwią pełniejsze wykorzystanie jej potencjału.
Domy z Finlandii w Polsce
2016-12-02 17:16
Nowoczesne technologie, najlepsze gatunkowo drewno pozyskiwane z północy Finlandii, wyjątkowa architektura oraz profesjonalizm to cechy charakterystyczne dla domów z bali marki Kontio.
Sprawny ciąg kominowy = mniej zużytego opału
2016-11-17 14:18
Jak pokazuje praktyka, przy wyborze systemu ogrzewania domów coraz większą uwagę zwracamy nie tyle na cenę samej instalacji, co na późniejsze zużycie paliwa i idące za tym koszty eksploatacyjne. Nic więc dziwnego, że chętnie szukamy rozwiązań, które pozwolą nam ograniczyć ilość potrzebnego opału.
Szkło i pszenica jako materiały budowlane? Sprawdź jak połączyć innowacyjność z ekologią
2016-09-29 10:12
Współczesne firmy pokazują, jak nowoczesność może iść w parze z dbałością o środowisko. Coraz bardziej dążą, by zamiast substancji chemicznych wykorzystywać w swoich produktach składniki pochodzenia naturalnego, ponieważ zdają sobie sprawę ze wzrostu świadomości konsumentów.
Okna podwójnie zielone
2016-09-22 14:42
Przywykło się uważać, że wykonane z drewna okna są zdrowsze i zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku naturalnemu, niż te z PVC. Jeśli jednak bliżej przyjrzeć się stolarce z obu tych materiałów, rachunek nie jest tak prosty, a szala przechyla się na korzyść okien z tworzywa. Jak to możliwe?
Regulatory ciągu kominowego – sposób na ekologiczne ogrzewanie
2016-07-13 16:58
Mimo szybko postępującego rozwoju technologicznego, produkcja energii wciąż w negatywny sposób oddziałuje na środowisko naturalne. Niemal każdego dnia opracowywane są więc nowe plany pozwalające zminimalizować negatywny wpływ działań człowieka na swoje otoczenie.
Miasta przyszłości – inteligentnie ekologiczne
2016-07-04 16:27
Wydajne życie miejskie, zielone źródła energii oraz zrównoważony rozwój to coraz częstsze wyzwania współczesnej urbanistyki. Energooszczędne budynki czy przyjazne przestrzenie to jednak nie wszystko.
Weź udział w rodzinnych warsztatach Ekoodpowiedzialni w Bydgoszczy
2016-06-17 12:57
Już w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz odbędą się rodzinne warsztaty ekologiczne w ramach kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”. W zbudowanym na czas spotkania ogródku najmłodsi zasadzą nasiona fasoli i dowiedzą się, jak postępować, żeby roślina wyrosła. Udział w warsztatach jest bezpłatny.