Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

O co najczęsciej pytają polscy kierowcy?
2019-05-17 10:31
Czy przerwę śniadaniową możesz wliczyć w czas pracy? Czy dopuszczalne są dwa skrócone odpoczynki tygodniowe pod rząd? Czy na pewno wiesz, jak ustalić porę nocną? Między innymi o to najczęściej pytają kierujący ciężarówkami i polscy przewoźnicy drogowi.
Jak przygotować kierowcę do kontroli?
2019-05-14 10:45
Kierowco międzynarodowych przewozów drogowych, musisz być czujny, bo każdy kraj to inna praktyka kontrolna. Jak nie pogubić się w meandrach transportowej biurokracji? Na pytania odpowiada Jakub Ordon z Ogólnopolskiego Centrum Rozliczania Kierowców.
Zadyszka na finiszu, czyli kondycja polskiego transportu drogowego
2019-04-18 16:47
Zadyszka na finiszu, czyli kondycja polskiego transportu drogowego
Lekko nie będzie, czyli unijne nowości dla pojazdów poniżej 3,5 tony
2019-04-15 10:22
Duże zmiany czekają w najbliższym czasie tak zwanych busiarzy. Komisja Europejska proponuje bowiem serię poprawek w rozporządzeniu 1072/2009 w zakresie wykonywania zawodu przewoźnika.
Kierowca pracuje nawet wtedy, gdy nie jedzie
2019-04-01 23:19
Kierowca pracuje nawet wtedy, gdy nie jedzie
Fakty i mity o płacy minimalnej w transporcie drogowym
2019-03-25 15:00
Fakty i mity o płacy minimalnej w transporcie drogowym
Panie władzo, nie przyjmuję. Czyli o niewzruszalności mandatu karnego.
2019-03-11 15:34
Panie władzo, nie przyjmuję. Czyli o niewzruszalności mandatu karnego.
Zasady odpoczynku na promie wciąż spędzają sen z oczu kierowcom
2019-03-06 17:57
Zasady odpoczynku na promie wciąż spędzają sen z oczu kierowcom
Co z tym Pakietem Mobilności? Czy jest się z czego cieszyć?
2019-02-04 16:18
W przeciwieństwie do grudniowego posiedzenia Rady Unii Europejskiej, Komisja Transportu i Turystyki (TRAN) Parlamentu Europejskiego nie przedstawiła pełnego stanowiska dotyczącego kształtu przepisów składających się na tzw. Pakiet Mobilności.
Czy w nowym roku kierowców niesłyszących będzie więcej?
2019-02-01 16:33
Czy wiesz, że całkowity albo częściowy ubytek słuchu nie jest już przeciwwskazaniem zdrowotnym do uzyskania uprawnienia do kierowania pojazdami?
Jaki będzie 2019 dla polskich przewoźników?
2019-01-22 10:52
Pakiet Mobilności wydaje się być najgorętszym tematem dyskusji wśród kierowców ciężarówek i właścicieli firm transportowych.
Najważniejsze zmiany w taryfikatorze dla polskich przewoźników
2019-01-22 10:05
Miniony rok upłynął pod znakiem nowych regulacji w polskim prawie drogowym. Nowości uwzględniają między innymi wysokie kary, ale także możliwość utraty licencji czy przepisy dotyczące pracy w godzinach nocnych.
Plaga manipulacji tacho, czyli walka ITD z nielegalnymi praktykami
2019-01-07 14:55
Dane z tachografu wskazują, że kierowca przejechał 1550 km, a mapa pokazuje, że pokonany dystans jest o 20% dłuższy.
Czy polski transport Wielką Brytanią stoi?
2019-01-04 11:59
650,7 miliardów £, czyli ponad połowa wartości całego brytyjskiego handlu to towary importowane[1]. Najczęściej transportowane są maszyny, między innymi komputery, pojazdy czy farmaceutyki.
Za ile pracować za kółkiem?
2018-12-13 11:05
Od 5 do 8,5 tysiąca PLN na rękę. Tyle może zarobić kierowca ciężarówki w polskim przedsiębiorstwie transportowym.
Outsourcing rozliczeń – luksus czy konieczność?
2018-11-28 16:08
W sprawozdaniu Głównego Inspektora Pracy za 2017 r. zwrócono uwagę, że w branży transportowej kontrole wskazują na stałą praktykę naruszania przepisów o czasie pracy.
22 listopada – bardzo ważne zmiany w umowach na czas określony
2018-11-22 12:29
Ważne zmiany czekają 22 listopada pracodawców i pracowników, w tym oczywiście również tych zatrudnionych w branży TSL.
Dziękuję, nie pracuję!
2018-11-22 11:54
Polska branża transportowa mierzy się ostatnio z wieloma problemami, a jednym z najpoważniejszych jest brak rąk do pracy