Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

Trwa rekrutacja do IV edycji studiów podyplomowych „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe”.
2018-10-03 10:28
Kierunek studiów „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe” już po raz czwarty dołączył do oferty studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Uniwersytet realizuje kierunek we współpracy z Multiagencją Open Brokers S.A i Open Finance SA.
Co po maturze? Czyli studia pewniaki, po których znajdziesz pracę?
2018-09-26 04:52
Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku pracy, a może, śladem nastolatków znanych z zagranicznych seriali, ruszyć w podróż lub porzucić edukację… Przyglądamy się badaniom i pytamy ekspertów, po jakich kierunkach absolwenci znajdą zatrudnienie
Jak przygotować się do zawodów przyszłości?
2018-09-26 04:50
Jak zaplanować swoją przyszłość, aby nie martwić się o zatrudnienie? W czym się specjalizować i jakie kompetencje rozwijać? Czy tryb studiów ma znaczenie? Rozmawiamy z ekspertami i odpowiadamy na trudne pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc młodym ludziom przygotować się do przyszłego zawodu.
Lokaty, akcje, obligacje – z czym to się je?
2018-07-11 16:45
Jeśli nie wydajesz całego stypendium, a pensję z dorywczej pracy wolałbyś zaoszczędzić niż wydać do ostatniej złotówki, warto, żebyś pomyślał o tym, gdzie ulokować wolne środki. Lokata, obligacje, czy może akcje? Co będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?
IKZE, PPE brzmi obco? Już nie!
2018-07-11 16:44
Nie wiemy, co czeka nas jutro. Ba, nie wiemy nawet, co nas czeka za minutę. W przeciągu 60 sekund może wydarzyć się bardzo wiele – możemy wygrać fortunę w Lotto, możemy poznać miłość życia, ale możemy też stracić kogoś nam bliskiego. Ta nieprzewidywalność sprawia, że coraz częściej szukamy zabezpie­czenia przed nieznanym jutrem.
Studencie, uważaj na „waluty” wirtualne!
2018-07-11 16:42
Na rynku (według danych specjalistycznego portalu coinmarketcap.com) działa już 100 rodzajów pojedynczych kryptowalut, a wraz z rosnącą popularnością ciągle pojawiają się nowe.
Kryptowaluta nie jest pieniądzem elektronicznym
2018-07-11 16:41
Czym tak naprawdę są kryptowaluty? Od strony technicznej, to cyfrowa reprezentacja umownej wartości, w postaci rozproszonego systemu księgowego. Jego zadaniem jest przechowywanie informacji o stanie posiadania symbolicznych jednostek przez konkretnego użytkownika w jego „portfelu”
Dlaczego nie warto inwestować w kryptowaluty?
2018-07-11 16:38
Rządy państw bardzo różnie patrzą na kryptowaluty – szczególnym problemem jest brak kontroli nad przepływem tych środków a także wykorzystywanie tej formy płatności w świecie przestępczym.
Ryzyko kryptowalut
2018-07-11 16:37
Orędownicy kryptowalut chwalą je za pozorną elastyczność, anonimowość i możliwość szybkiego zarobku. Należy jednak pamiętać, że oprócz tych cech, nabywanie kryptowalut wiąże się z poważnym ryzykiem utraty zainwestowanych środków.
Jaka jest moja rola w budowaniu polskiej gospodarki?
2018-07-11 16:36
Choć gospodarka to niesamowicie złożony system zależności, warto uświadomić sobie, że wpływ na nią może mieć każde nasze działanie i podjęta decyzja. Co zrobić, żeby mądrze budować polską gospodarkę?
Postawy patriotyczne, a gospodarka Polaków
2018-07-11 16:35
Patriotyzm jako umiłowanie ojczyzny jest pojęciem wzniosłym i patetycznym. Tymczasem okazuje się, że możemy go kultywować nie tylko poprzez uczestnictwo w marszach czy uroczystościach podczas ważnych rocznic. Równie ważne jest wspieranie polskiej gospodarki swoimi codziennymi wyborami konsumenckimi.
Czym jest patriotyzm gospodarczy?
2018-07-11 16:32
Słowo patriotyzm zna chyba każdy, jednak na przestrzeni lat sposób definiowania tej postawy zmienił się zdecydowanie. Z wielu prób jej wyjaśnienia przebijają wspólne akcenty.
Możliwości i korzyści oszczędzania
2018-07-11 16:31
Dlaczego warto oszczędzać i jak zabrać się za to z głową?
Sposoby pomnażania drobnych oszczędności
2018-07-11 16:28
Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka – mówi stare przysłowie. Nie zawsze trzeba dysponować sporą gotówką i mieć do dyspozycji armię doradców finansowych, żeby skutecznie oszczędzać pieniądze. Może się okazać, że wystarczy do tego odrobina determinacji i wytrwałości w realizacji określonego celu.
Postanowienie noworoczne: liczę na siebie!
2018-07-11 16:26
Studiowanie to nie tylko czas nauki, ale coraz częściej także pracy. A na pewno to lata wkra­czania w prawdziwe, poważne, dorosłe życie. I dlatego opłaca się już na studiach zaplanować swoją finansową przyszłość. Ponieważ zawsze, nawet po naj­wspanialszej karierze, na końcu czeka nas emerytura.
ZUS, konto emerytalne czy już muszę o tym myśleć?
2018-07-11 10:55
Ustroje i systemy mogą się zmieniać, ale fakt, że kiedyś przestaniemy pracować i trzeba będzie z czegoś się utrzymywać, jest nieunikniony.
Studencie, zacznij myśleć o emeryturze!
2018-07-06 13:37
Popularne przysłowie głosi, że pieniądze lubią ciszę. Jednak w praktyce czasem warto o nich porozmawiać. Szczególnie, gdy stoi się u progu kariery zawodowej – czyli wówczas, gdy mamy przed sobą całe życie na to, by… zaoszczędzić na godną emeryturę!
Rola planowania i analizy codziennych wydatków | Przedsiębiorczy Żak
2018-07-05 13:02
Odpowiednie zarządzanie swoimi finansami nie jest łatwe. Nie wystarczy przecież dobrze zarabiać – konieczne jest również umiejętne wydawanie zgromadzonych środków. A do tego niezbędny jest racjonalny plan wydawania pieniędzy.