Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

Jak nie dać się okraść w sieci?
2019-01-14 13:43
Zakupy przez Internet i korzystanie z bankowości elektronicznej będą bezpieczne, jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych zasad.
Nowoczesne usługi bankowe - jak z nich korzystać?
2019-01-14 13:42
Bank w chmurze, płatności zbliżeniowe albo telefonami komórkowymi ‒ kilka cyferek w postaci PIN-u wystarczy, by wypłacić znaczną sumę pieniędzy. Postęp usług bankowych doprowadził do tego, że coraz częściej czujemy się dziwnie, mając w portfelu ponad 100 zł – bo przecież to „tak dużo pieniędzy”!
Pieniądze zniknęły Ci z konta? Sprawdź co z tym zrobić!
2019-01-14 13:39
Cyberprzestępcy nie śpią, a przelewy internetowe czy zakupy w Internecie z wykorzystaniem danych z twojej karty, to dla nich doskonała okazja do wzbogacenia się twoim kosztem. Jeśli zauważyłeś transakcje, których sam nie dokonałeś, musisz działać od razu.
Jak nie dać się oszukać w sieci?
2019-01-14 13:36
Pamiętasz, kiedy ostatnio byłeś cały dzień bez Internetu? Internet stał się naszym naturalnym środowiskiem. Co zrobić, by surfować bezpiecznie i nie zostawić w wirtualnym świecie zbyt wielu informacji na własny temat?
Z czym się muszę liczyć będąc na swoim?
2019-01-14 13:30
Własna działalność może być idealnym rozwiązaniem wszystkich zawodowych problemów albo… ich początkiem. Wiele osób pracujących na etacie z zazdrością patrzy na niezależnych przedsiębiorców. Przed podjęciem trudnej decyzji o założeniu własnej działalności zastanów się nad jednak tym, czy znasz jej możliwe konsekwencje.
Dobry start własnego biznesu, czyli jak nie zgubić się w gąszczu informacji
2019-01-14 13:24
Wbrew pozorom uzyskanie sensownej, w miarę szybkiej, praktycznej informacji o możliwościach finansowania dopiero co założonej firmy (spółki czy działalności gospodarczej) nie jest aż takie oczywiste.
Wsparcie nie tylko finansowe
2019-01-14 13:02
​Założenie spółki lub uruchomienie działalności gospodarczej to skok na prawdziwie głęboką wodę. Pełna odpowiedzialność, tysiąc spraw do ogarnięcia, dbanie o przychody i koszty, zobowiązania społeczne (np. ZUS czy NFZ) i podatkowe… Angażujesz czas i jakąś część środków własnych (oszczędności), rodziny lub znajomych.
Chcę być dla siebie szefem, ale od czego zacząć?
2019-01-10 15:31
Każdy z nas może w którymś momencie życia zdecydować, że chce rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Czasem może to być zaraz po uzyskaniu świadectwa dojrzałości, czasem po ukończeniu studiów, a – jak często bywa – po kilku latach przepracowanych w korporacjach.
iSpot zaprasza studentów do skorzystania z oferty specjalnej
2018-10-30 11:16
Do 10 listopada br. studenci mogą kupić wybrany sprzęt Apple dostępny w salonach iSpot w niższej, promocyjnej cenie. Oferta obejmuje trzy kategorie produktów: MacBook, iMac oraz iPad. Żeby z niej skorzystać należy okazać legitymację studencką lub zaświadczenie o studiowaniu.
Plusy i minusy produktów bankowych
2018-10-29 12:17
Banki oferują dziś wiele produktów finansowych. Zanim zdecydujemy się, który wybrać, warto zastanowić się nad ich wadami i zaletami. Kredyty, rachunki oszczędnościowe i lokaty terminowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?
Co można zostawić w skrytce bankowej?
2018-10-29 12:00
Niemal każdy ma jakieś przedmioty o wysokiej wartości – rzeczywistej albo sentymentalnej. Może to być wyjątkowo drogi pierścionek czy obraz odziedziczony po pradziadkach. Cenne dla nas przedmioty łączy jedno – nie chcemy, żeby zostały skradzione, bądź zniszczone. Rozwiązaniem może okazać się skrytka bankowa.
Oszczędzam na lokacie
2018-10-29 11:41
Dodatkowe wynagrodzenie, spora premia, z trudem zaoszczędzone środki czy spadek – bez względu na to, co jest źródłem funduszy, jeśli posiadamy większą gotówkę, której nie chcemy wydać albo inwestować w rzeczy materialne, jedną z opcji może być oszczędzanie na lokacie. Jak się do tego zabrać? Jakie są korzyści? I – przede wszystkim – czy warto?
Co łączy NBP, KNF i BFG?
2018-10-26 17:25
System bankowy to wszystkie instytucje bankowe oraz przepisy prawa, które określają ich funkcjonowanie. Tworzą go trzy grupy instytucji: stabilizujące (NBP, KNF i BFG), tworzące rynek, czyli banki oraz pomocnicze, które nie prowadzą działalności depozytowo-kredytowej, jak np. Biuro Informacji Kredytowej czy Związek Banków Polskich.
Studia modne i niemodne, czyli czego chcemy się uczyć?
2018-10-25 10:49
Czy wiesz, że najnowsze raporty i badania pokazują, że młodzi ludzi coraz rzadziej decydują się na studia? Rok akademicki już się rozpoczął, a my sprawdziliśmy dlaczego tak się dzieje oraz czego najchętniej chcą się uczyć studenci.
Trwa rekrutacja do IV edycji studiów podyplomowych „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe”.
2018-10-03 10:28
Kierunek studiów „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe” już po raz czwarty dołączył do oferty studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Uniwersytet realizuje kierunek we współpracy z Multiagencją Open Brokers S.A i Open Finance SA.
Co po maturze? Czyli studia pewniaki, po których znajdziesz pracę?
2018-09-26 04:52
Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku pracy, a może, śladem nastolatków znanych z zagranicznych seriali, ruszyć w podróż lub porzucić edukację… Przyglądamy się badaniom i pytamy ekspertów, po jakich kierunkach absolwenci znajdą zatrudnienie
Jak przygotować się do zawodów przyszłości?
2018-09-26 04:50
Jak zaplanować swoją przyszłość, aby nie martwić się o zatrudnienie? W czym się specjalizować i jakie kompetencje rozwijać? Czy tryb studiów ma znaczenie? Rozmawiamy z ekspertami i odpowiadamy na trudne pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc młodym ludziom przygotować się do przyszłego zawodu.
Lokaty, akcje, obligacje – z czym to się je?
2018-07-11 16:45
Jeśli nie wydajesz całego stypendium, a pensję z dorywczej pracy wolałbyś zaoszczędzić niż wydać do ostatniej złotówki, warto, żebyś pomyślał o tym, gdzie ulokować wolne środki. Lokata, obligacje, czy może akcje? Co będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?