Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

iSpot zaprasza studentów do skorzystania z oferty specjalnej
2018-10-30 11:16
Do 10 listopada br. studenci mogą kupić wybrany sprzęt Apple dostępny w salonach iSpot w niższej, promocyjnej cenie. Oferta obejmuje trzy kategorie produktów: MacBook, iMac oraz iPad. Żeby z niej skorzystać należy okazać legitymację studencką lub zaświadczenie o studiowaniu.
Plusy i minusy produktów bankowych
2018-10-29 12:17
Banki oferują dziś wiele produktów finansowych. Zanim zdecydujemy się, który wybrać, warto zastanowić się nad ich wadami i zaletami. Kredyty, rachunki oszczędnościowe i lokaty terminowe – co powinniśmy o nich wiedzieć?
Co można zostawić w skrytce bankowej?
2018-10-29 12:00
Niemal każdy ma jakieś przedmioty o wysokiej wartości – rzeczywistej albo sentymentalnej. Może to być wyjątkowo drogi pierścionek czy obraz odziedziczony po pradziadkach. Cenne dla nas przedmioty łączy jedno – nie chcemy, żeby zostały skradzione, bądź zniszczone. Rozwiązaniem może okazać się skrytka bankowa.
Oszczędzam na lokacie
2018-10-29 11:41
Dodatkowe wynagrodzenie, spora premia, z trudem zaoszczędzone środki czy spadek – bez względu na to, co jest źródłem funduszy, jeśli posiadamy większą gotówkę, której nie chcemy wydać albo inwestować w rzeczy materialne, jedną z opcji może być oszczędzanie na lokacie. Jak się do tego zabrać? Jakie są korzyści? I – przede wszystkim – czy warto?
Co łączy NBP, KNF i BFG?
2018-10-26 17:25
System bankowy to wszystkie instytucje bankowe oraz przepisy prawa, które określają ich funkcjonowanie. Tworzą go trzy grupy instytucji: stabilizujące (NBP, KNF i BFG), tworzące rynek, czyli banki oraz pomocnicze, które nie prowadzą działalności depozytowo-kredytowej, jak np. Biuro Informacji Kredytowej czy Związek Banków Polskich.
Studia modne i niemodne, czyli czego chcemy się uczyć?
2018-10-25 10:49
Czy wiesz, że najnowsze raporty i badania pokazują, że młodzi ludzi coraz rzadziej decydują się na studia? Rok akademicki już się rozpoczął, a my sprawdziliśmy dlaczego tak się dzieje oraz czego najchętniej chcą się uczyć studenci.
Trwa rekrutacja do IV edycji studiów podyplomowych „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe”.
2018-10-03 10:28
Kierunek studiów „Ubezpieczenia i pośrednictwo finansowe” już po raz czwarty dołączył do oferty studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomicznym UMCS w Lublinie. Uniwersytet realizuje kierunek we współpracy z Multiagencją Open Brokers S.A i Open Finance SA.
Co po maturze? Czyli studia pewniaki, po których znajdziesz pracę?
2018-09-26 04:52
Wielu maturzystów zadaje sobie pytanie, jakie studia wybrać, czy postawić na kierunek zgodny z zainteresowaniami, czy z zapotrzebowaniem na rynku pracy, a może, śladem nastolatków znanych z zagranicznych seriali, ruszyć w podróż lub porzucić edukację… Przyglądamy się badaniom i pytamy ekspertów, po jakich kierunkach absolwenci znajdą zatrudnienie
Jak przygotować się do zawodów przyszłości?
2018-09-26 04:50
Jak zaplanować swoją przyszłość, aby nie martwić się o zatrudnienie? W czym się specjalizować i jakie kompetencje rozwijać? Czy tryb studiów ma znaczenie? Rozmawiamy z ekspertami i odpowiadamy na trudne pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości i pomóc młodym ludziom przygotować się do przyszłego zawodu.
Lokaty, akcje, obligacje – z czym to się je?
2018-07-11 16:45
Jeśli nie wydajesz całego stypendium, a pensję z dorywczej pracy wolałbyś zaoszczędzić niż wydać do ostatniej złotówki, warto, żebyś pomyślał o tym, gdzie ulokować wolne środki. Lokata, obligacje, czy może akcje? Co będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem?
IKZE, PPE brzmi obco? Już nie!
2018-07-11 16:44
Nie wiemy, co czeka nas jutro. Ba, nie wiemy nawet, co nas czeka za minutę. W przeciągu 60 sekund może wydarzyć się bardzo wiele – możemy wygrać fortunę w Lotto, możemy poznać miłość życia, ale możemy też stracić kogoś nam bliskiego. Ta nieprzewidywalność sprawia, że coraz częściej szukamy zabezpie­czenia przed nieznanym jutrem.
Studencie, uważaj na „waluty” wirtualne!
2018-07-11 16:42
Na rynku (według danych specjalistycznego portalu coinmarketcap.com) działa już 100 rodzajów pojedynczych kryptowalut, a wraz z rosnącą popularnością ciągle pojawiają się nowe.
Kryptowaluta nie jest pieniądzem elektronicznym
2018-07-11 16:41
Czym tak naprawdę są kryptowaluty? Od strony technicznej, to cyfrowa reprezentacja umownej wartości, w postaci rozproszonego systemu księgowego. Jego zadaniem jest przechowywanie informacji o stanie posiadania symbolicznych jednostek przez konkretnego użytkownika w jego „portfelu”
Dlaczego nie warto inwestować w kryptowaluty?
2018-07-11 16:38
Rządy państw bardzo różnie patrzą na kryptowaluty – szczególnym problemem jest brak kontroli nad przepływem tych środków a także wykorzystywanie tej formy płatności w świecie przestępczym.
Ryzyko kryptowalut
2018-07-11 16:37
Orędownicy kryptowalut chwalą je za pozorną elastyczność, anonimowość i możliwość szybkiego zarobku. Należy jednak pamiętać, że oprócz tych cech, nabywanie kryptowalut wiąże się z poważnym ryzykiem utraty zainwestowanych środków.
Jaka jest moja rola w budowaniu polskiej gospodarki?
2018-07-11 16:36
Choć gospodarka to niesamowicie złożony system zależności, warto uświadomić sobie, że wpływ na nią może mieć każde nasze działanie i podjęta decyzja. Co zrobić, żeby mądrze budować polską gospodarkę?
Postawy patriotyczne, a gospodarka Polaków
2018-07-11 16:35
Patriotyzm jako umiłowanie ojczyzny jest pojęciem wzniosłym i patetycznym. Tymczasem okazuje się, że możemy go kultywować nie tylko poprzez uczestnictwo w marszach czy uroczystościach podczas ważnych rocznic. Równie ważne jest wspieranie polskiej gospodarki swoimi codziennymi wyborami konsumenckimi.
Czym jest patriotyzm gospodarczy?
2018-07-11 16:32
Słowo patriotyzm zna chyba każdy, jednak na przestrzeni lat sposób definiowania tej postawy zmienił się zdecydowanie. Z wielu prób jej wyjaśnienia przebijają wspólne akcenty.