Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

Wszystko o przstrzeni przydomowej
2019-08-26 17:26
Media społecznościowe i fora budowlane pełne są emocjonalnych wpisów dotyczących nierzetelnych wykonawców, błędów popełnianych przez budowlańców, nonszalancji ekip budowlanych - skutkujących kosztownymi i trudnymi do naprawienia wadami w nawierzchni, tarasach, ogrodzeniach. Czy można ochronić się przed cudzymi błędami?
Pergoletta Sun & Shadow rozszerza ofertę o nowe pergole
2018-11-20 20:09
Polska marka Pergoletta Sun & Shadow wprowadziła do swojej oferty nowy model pergoli. Lantana New wyróżnia się minimalistycznym designem oraz wysokiej jakości wykonaniem. Jak tłumaczy producent, opcjonalnie dostępne są także dodatkowe elementy, w tym m.in. ekrany boczne z przejrzystymi oknami PCV, system zdalnego sterowania oraz czujniki wiatru
Nowy konfigurator zadaszeń tarasowych marki Pergoletta Sun & Shadow
2018-09-07 18:36
Polska marka Pergoletta Sun & Shadow udostępniła na swojej stronie internetowej specjalny konfigurator 3D, który pozwala na wstępne zaplanowanie systemu zadaszenia tarasowego. W założeniu narzędzie ma ułatwiać sprawdzanie, jakie rozwiązanie będzie najbardziej optymalne w danym przypadku.
Do Domoteki po meble ogrodowe
2018-06-28 15:44
Granica pomiędzy wnętrzem a otoczeniem domu zaciera się. Nasze salony coraz bardziej otwierają się na tarasy, balkony lub ogrody. Oznacza to, że możemy więcej oczekiwać od mebli ogrodowych: nie wystarczy już tylko, że wytrzymają deszcze i słońce – poprzeczka została podniesiona!
Metamorfoza balkonu z poduszkami dekoracyjnymi Wendre
2018-06-26 10:11
Sezon balkonowy w pełni. Niezależnie od rozmiaru balkonu, warto wprowadzić do niego nieco letniego charakteru. Sprawdź nasze propozycje.
Tyle słońca w domu ile chcesz
2018-05-18 11:19
W długie zimowe miesiące tęsknimy za słońcem. Ale kiedy nadchodzą ciepłe dni, jakże często marzymy o cieniu i… braku komarów. Czy istnieje sposób, by równocześnie cieszyć się z lata i nie borykać się z jego mniej przyjemnymi obliczami?
Lunch pod pergolą
2018-03-29 15:00
Mając w perspektywie budowę domu, przebudowę terenu wokół niego lub budowę nowego tarasu, warto już na etapie projektu dokładnie przemyśleć podstawowe założenia i dostosować zewnętrzną przestrzeń do swoich potrzeb i preferowanych aktywności.
TARAS WENTYLOWANY – OPTYMALNE ROZWIĄZANIE
2018-01-16 14:06
Trudno wyobrazić sobie układ prostszy niż ułożona na kilku wspornikach płyta. Tym bardziej, jeśli wsporniki mają regulowaną wysokość i można w pewnym zakresie niwelować za ich pomocą nierówności gruntu. Pozwala to na szybkie wykonanie nawierzchni na różnych podłożach.
SKARPA – IDEALNE MIEJSCE NA TARAS
2018-01-04 13:24
Brukowany taras przed domem jest konstrukcją stosunkowo prostą, jeśli dysponujemy płaską działką i zakładamy, że właśnie taka zostanie. Sytuacja nieco się zmienia, jeśli fragment działki przeznaczony na ogród ma dużą różnicę wysokości, albo jeśli z jakichś przyczyn planujemy taras wyniesiony ponad powierzchnię terenu lub zagłębiony poniżej niej.
TARAS NA GRUNCIE – PEWNIE I SZYBKO
2017-10-13 13:27
Czy można wykonać taras tak prosto i szybko jak ścieżkę w ogrodzie? Tak. To metoda tarasu na gruncie.
Ciesz się pełnią lata na tarasie
2017-08-01 11:40
Sezon wakacyjny to czas, w którym każdy z nas szuka wytchnienia i miejsca do relaksu na świeżym powietrzu. Przyjemne i komfortowe miejsce do wypoczynku na co dzień, możemy wykreować sami. Większość z nas do dyspozycji ma taras lub balkon. Jak zaaranżować tę przestrzeń?
TARAS NAD GARAŻEM
2017-05-19 11:33
Tradycyjne metody wykonania tarasów na stropach niosą za sobą trudności wykonawcze i związane z nimi błędy. Istnieją jednak technologie znane i stosowane od lat – jak stropodach odwrócony i taras wentylowany, które przy poprawnym wykonaniu gwarantują sukces.
Deski tarasowe DLH z gatunków iglastych – relaks o zapachu żywicy
2017-05-04 19:42
Do wykończenia tarasu lub balkonu często wykorzystujemy drewno egzotycznego pochodzenia. Nie doceniamy jednak desek wykonanych na bazie drzew iglastych, a przecież stanowią one ekonomiczną alternatywę dla importowanego drewna.
TARAS DLA KAŻDEGO
2016-07-23 08:17
Jeśli nowy taras ma być wykonany szybko, sprawnie i tanio, a przy tym nie sprawiać kłopotów podczas eksploatacji – zdecydowanie powinien być wykonany metodą „na gruncie”. Jeśli z jakiegoś powodu w jego miejscu została wylana płyta betonowa lub potrzebujemy naprawić stary taras – skorzystajmy z technologii tarasu wentylowanego.
Centor świętuje otrzymanie Red Dot Award!
2015-07-15 12:45
W ubiegłym tygodniu w teatrze Aalto w Essen odbyła się uroczysta gala wręczenia Oskarów wzornictwa — Red Dot Award 2015. Z początkiem lipca w Red Dot Design Museum została otwarta wystawa wszystkich nagrodzonych produktów, w tym Drzwi Zintegrowanych Centor. Nagrodzone projekty można podziwiać do końca lipca.
Pokój w ogrodzie
2015-07-02 14:07
Lato zachęca do spędzania czasu na dworze, dlatego dobrym pomysłem do powiększenia naszej przestrzeni domowej jest stworzenie salonu na świeżym powietrzu. Producenci mebli outdoorowych dali nam w tym sezonie prawdziwe pole do popisu. Na co powinniśmy postawić urządzając pokój w ogrodzie?