Kategoria

Wyszukiwarka

Region

Informacje prasowe

“A nadzieja może wszystko...”. W niedzielę wielki finał żonkilowej kwesty
2017-05-18 15:01
„Pola Nadziei” - to już siódma edycja kampanii społecznej, którą na Podlasiu organizuje Fundacja „Pomóż Im”, prowadząca jedyne w regionie domowe hospicjum dla dzieci. Hasło jej tegorocznej odsłony brzmi: „A nadzieja może wszystko...”.
Technika i kolor. Makijaż na 200%
2017-05-17 13:25
W przypadku makijażu zarówno technika wykonania, prowadzenie kresek, ruch ręki, jak i dobór odpowiedniej kolorystyki do kolorytu skóry, oczu ma znaczenie. W przypadku makijażu permanentnego – szczególnie.
Zbadaj swoje znamiona. W Renew Clinic zrobisz to za darmo
2017-05-12 16:58
Trwają zapisy na bezpłatne badanie znamion skórnych w ramach międzynarodowej kampanii Euromelanoma 2017. Można to zrobić w jednym z ponad 300 gabinetów dermatologicznych w całej Polsce. W tej grupie po raz kolejny znalazła się m.in. białostocka klinika Renew Clinic.
Opalanie może być bezpieczne, a czerniak uleczalny. Wystarczy zachować rozsądek i czujność
2017-05-11 20:39
Choć dermatolodzy od lat biją na alarm, to statystyki chorób skórnych nie pozostawiają wątpliwości, wskazując, że w ostatnich latach znacznie rośnie częstość występowania czerniaka w Polsce. Przyczyną powstawania tego nowotworu skóry może być nieodpowiedzialne opalanie. Wciąż wiele osób zdaje się bagatelizować ten problem.
Żywiec Zdrój marką Wysokiej Reputacji według rankingu Premium Brand 2017
2017-05-05 09:40
Konsumenci po raz drugi przyznali Żywiec Zdrój tytuł Marki Wysokiej Reputacji w ogólnopolskim badaniu Premium Brand. Największa marka wodna została doceniona za wysoką jakość produktów, wprowadzane innowacje oraz działania edukacyjne i proekologiczne, które konsekwentnie realizują misję Żywiec Zdrój.
Cierpiący na choroby psychiczne z regionu zyskają jeszcze lepszą opiekę
2017-04-28 17:53
Prawie 12 mln zł to wartość projektu zrealizowanego z funduszy norweskich oraz budżetu województwa podlaskiego przez Specjalistyczny Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Suwałkach.
„Stawiamy na nogi” - charytatywny koncert dla Piotrka
2017-04-26 18:39
Ma 15 lat, uwielbia komiksy o superbohaterach, kocha zwierzęta, a zwłaszcza swego psa o imieniu Kapsel. Jest pogodnym i uśmiechniętym chłopcem, choć w swoim krótkim życiu przeszedł już bardzo wiele. I wiele wycierpiał.
Wenerologia – wstydliwa dziedzina medycyny
2017-04-20 21:22
Choroby przenoszone drogą płciową, nazywane dawniej wenerycznymi, od zawsze były problemem powszechnym, ale wstydliwym. Istotne jest, iż zlekceważenie pierwszych objawów, próby leczenia na własną rękę lub bez odpowiedniej diagnostyki mogą mieć przykre, ale i bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.
Motocykliści sprawią, że na Rynku Kościuszki poleje się krew
2017-04-20 19:04
Kolejny raz białostoccy motocykliści organizują imprezę, której celem jest zbiórka krwi potrzebnej chorym dzieciom. W najbliższą sobotę, 22 kwietnia dziewiąta edycja „Motoserca” będzie miała miejsce na Rynku Kościuszki w Białymstoku i tradycyjnie już towarzyszyć jej będzie wiele atrakcji.
5 sposobów na dobrą energię każdego dnia
2017-04-19 10:22
Istnieją proste sposoby na przesilenie wiosenne. Nie wymagają dużo czasu i nie są skomplikowane. Wystarczy kilka chwil na świeżym powietrzu, trochę czasu dla siebie, rozmowa z kimś życzliwym oraz posiłki skomponowane tak, by dostarczyć energii do działania.
Drakońska dieta? Czy jest bezpieczna i zdrowa?
2017-04-18 17:19
Choć trudno w to uwierzyć, ale wielkimi krokami zbliża się lato. Ci, którzy zimą pozwolili sobie na większe łakomstwo niż zwykle, zapewne nie mają powodów do zadowolenia. Podczas plażowania trudno im będzie ukryć nadmierne „fałdki” i dodatkowe kilogramy.
Omeda placówką partnerską PZU Zdrowie
2017-04-14 17:27
Humana Medica Omeda dołączyła do grona partnerów strategicznych PZU Zdrowie. Dzięki temu świadczy usługi medyczne klientom objętym opieką w swoim zakładzie pracy. Co ciekawe, zacieśnienie współpracy z ubezpieczycielem zmotywowało Omedę do powiększenia grona specjalistów oraz uruchomienia nowych gabinetów w poradni.
Bayer Liderem Ochrony Zdrowia
2017-04-12 15:16
Przyznano nagrody w ogólnopolskim konkursie Liderów Ochrony Zdrowia Bayer Liderem Ochrony Zdrowia III miejsce w Kategorii Promocja i Profilaktyka Zdrowia dla Salonu Zdrowia Baylab
Jak wzmocnić wypadające włosy kosmetykami?
2017-04-12 13:06
Wypadające włosy to jeden z tych problemów, który najczęściej nasila się jesienią, zimą i na początku wiosny. Zazwyczaj jest wynikiem złej diety, która w tym okresie bywa uboga w składniki odżywcze. Czasami jest następstwem zaburzeń hormonalnych lub chorób dermatologicznych.
Wiosenne przesilenie – jak szybko wrócić do formy?
2017-04-11 17:22
Wraz z nadejściem wiosny z dnia na dzień robi się coraz cieplej, wszystko rozkwita i budzi się do życia. Paradoksalnie jednak wiele osób w tym czasie odczuwa… brak energii, apatię i ogólne kiepskie samopoczucie. Winne w tym wypadku jest tzw. wiosenne przesilenie. Jak temu przeciwdziałać i co zrobić, by omijać tego typu sezonowe dolegliwości?
Czas na wiosenną metamorfozę!
2017-04-04 10:18
Wiosna to doskonały czas na porządki – również te związane z naszym samopoczuciem, wyglądem, kondycją i motywacją do działania. Po szarej zimie warto rozważyć zmianę podejścia i wizerunku, pokazując się światu w nowej wersji.
Przy UDSK w Białymstoku powstanie wyjątkowy plac zabaw
2017-03-31 15:49
Fundacja „Pomóż Im” na terenie Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku chce wybudować piękny i bezpieczny plac zabaw z myślą m.in. o jej podopiecznych - małych pacjentach onkologicznych - ale nie tylko. Na ten cel potrzebuje ponad 70 tysięcy złotych. W pomoc w zgromadzeniu tej sumy zaangażowali się m.in. artyści.
Nowotwory skóry coraz powszechniejsze wśród polaków
2017-03-30 11:42
Nowotwory skóry sieją duże spustoszenie pośród dzisiejszych społeczności. Statystyki ukazują niebezpieczny dla naszego zdrowia i życia wzrost ilości diagnozowanych przypadków na terenie Polski w ostatnim 20-leciu.